Ноутбуки все більш активно використовуються підприємствами в процесі своєї діяльності, часто їх вважають за краще громіздким стаціонарних комп’ютерів. Однак законодавство, як правило, відстає від швидко розвивається реальності, і яким чином враховувати і списувати витрати на новомодні винаходи не завжди зрозуміло. У Податковому кодексі слова «ноутбук» немає.
Інструкція
- Варіант списання витрат на купівлю ноутбука залежить від вартості останнього. Стаття 256 НК РФ призводить характеристики амортизується майна, і в числі іншого до таких характеристиках належить вартість понад 40000 р. Відповідно, якщо ваш ноутбук коштує менше цієї суми, то він вважається не основним засобом, а малоцінних, і його вартість списується одноразово у тому податковому періоді, коли відбулося придбання.
- Якщо вартість ноутбука більше 40000 р., То він вноситься на баланс як основний засіб і підлягає амортизації відповідно до облікової політики підприємства. При цьому слід орієнтуватися на класифікацію основних засобів по амортизаційних групах, затверджену постановою Уряду Російської Федерації від 01.01.2002 № 1. Ноутбук у цій класифікації відноситься до категорії «електронно-обчислювальна техніка», тобто до другої амортизаційної групі з терміном корисного використання від двох до трьох років включно.
Точний строк корисного використання в межах цих рамок встановлюється розпорядженням керівника. Протягом цього терміну витрати на ноутбук списуються поступово відповідно до амортизаційної політикою. Термін визначається на підставі технічних характеристик та рекомендацій виробників, однак повинен укладатися в зазначені рамки, інакше неминучі податкові проблеми. - Якщо ви організація, що здійснює діяльність у галузі інформаційних технологій, і у вас є відповідна державна акредитація, то вищеописані терміни та умови до вас не відносяться. Ви можете списувати витрати на електронно-обчислювальну техніку як матеріальні витрати. Зрозуміло, при цьому ви повинні виконувати вимоги, встановлені Податковим кодексом для організацій такого типу.
Корисні поради
Обов’язково перевіряйте актуальну версію Податкового кодексу на предмет поточної величини мінімальної вартості майна, що амортизується (стаття 256).