Як списати посуд


 

Ваша фірма організувала кімнату відпочинку, купивши чайники, мікрохвильові печі і посуд, придбала в приймальню сервізи, столові прилади, які будуть використовуватися для обслуговування ділових зустрічей керівництва? Щоб врахувати і списати витрати на посуд у бухгалтерському та податковому обліку організації, вам необхідно виконати наступні дії.



Вам знадобиться

Первинні документи, що підтверджують придбання посуду (чек, товарний чек, авансовий звіт працівника).

Інструкція

  1. Оприбутковує придбані в магазині сервізи та столові прилади на підставі первинних документів, доданих до авансового звіту працівника. Для цього оформите прибутковий ордер за формою М-4. Цей документ повинен бути підписаний співробітниками, які є матеріально-відповідальними особами.
  2. У бухгалтерському обліку зробіть такий запис: Дебет рахунку 10 «Матеріали», субрахунок 9 «Інвентар та господарські речі», Кредит рахунку 71 «Розрахунки з підзвітними особами» — враховано надходження посуду за фактичною вартістю.
  3. Оформіть документально передачу посуду в той підрозділ, де вона буде використовуватися. Вам необхідно скласти вимога-накладну за формою М-11. На підставі складеного документа оформите наступну бухгалтерську проводку: Дебет рахунку 26 «Загальногосподарські витрати» (або дебет рахунку 25 «Загальновиробничі витрати», 44 «Витрати на продаж»), Кредит рахунку 10 «Матеріали» субрахунок 9 «Інвентар та господарські речі». Так ви спишете вартість посуду на загальногосподарські витрати організації.
  4. Спишіть в податковому обліку вартість посуду в інші витрати, пов’язані з виробництвом і реалізацією. Списання витрат зробіть в тому періоді, коли була здійснена передача тарілок у використання.
  5. Обгрунтування їх віднесення до складу витрат, що зменшують базу по податку на прибуток ви можете знайти, прочитавши Лист Міністерства фінансів Росії від 14 липня 2011 року № 03-03-06/2/112. У цьому документі детально обгрунтовано, що витрати на утримання кімнати прийому їжі (і в тому числі на придбання посуду) відносяться до витрат на забезпечення нормальних умов праці, у зв’язку з цим ваша організація має право включати їх в інші витрати на підставі підпункту 48 пункту 1 статті 264 Податкового кодексу Російської Федерації.

Зверніть увагу

Вибуття розбитого посуду необхідно оформляти актом списання матеріалів.