Як списувати питну воду

Як списувати питну воду

Багато фірм забезпечують своїх працівників чистою питною водою, купуючи її у бутлях у спеціалізованих організацій та встановлюючи кулери в офісах і виробничих приміщеннях. Ви вирішили наслідувати їхній приклад і теж подбати про здоров’я співробітників, уклавши договір на поставку питної води? Природно, у вас виникне питання про списання витрат на питну воду, понесених фірмою.

Вам знадобиться

Документи, що підтверджують фактичні витрати на придбання кулерів та питної води.
Довідка від СЕС про те, що якість вашої водопровідної води не відповідає СанПіН.

Інструкція

  1. Відобразіть в бухгалтерському обліку на підставі прибуткових документів вартість придбаної води за дебетом рахунка 26 «Загальногосподарські витрати», якщо у вас є довідка з СЕС про якість води. Якщо такої довідки немає, віднесіть вартість придбаної питної води в дебет рахунку 91 «Інші доходи і витрати».

    Поставте на прихід кулери на підставі накладних. Вартість кулерів необхідно відобразити в обліку за дебетом рахунка 10 «Матеріали». Після введення в експлуатацію спишіть їх вартість з кредиту рахунку 10 в дебет рахунку 91 «Інші доходи і витрати».
  2. Спишіть в податковому обліку витрати на придбання питної води до витрат, що зменшують базу оподаткування з податку на прибуток, у складі інших витрат як витрати на забезпечення нормальних умов праці, якщо у вас є довідка з СЕС про те, що вода не відповідає СанПіН. Якщо довідки немає, то не включайте ці витрати до складу бази оподаткування з податку на прибуток, а спишіть вартість питної води за рахунок чистого прибутку фірми, щоб уникнути проблем з податківцями.
  3. Вартість кулерів для питної води спишіть за рахунок чистого прибутку фірми, оскільки економічно обгрунтувати і довести виробничу необхідність встановлення пристроїв (вода може залишатися і просто в бутлях, кип’ятити воду можна і в чайнику) податківцям практично неможливо.

Зверніть увагу

Списати витрати на воду можна в складі витрат на оплату праці (як варіант). Відповідно до статті 255 Податкового кодексу РФ, до витрат на оплату праці відноситься не тільки зарплата, але й інші передбачені договором (трудовим або колективним) суми, що видаються працівникам. Значить, якщо ви вкажете в договорі, що вашим співробітникам необхідна чиста питна вода, то її вартість можна буде врахувати і списати у складі витрат на оплату праці.

Корисні поради

Якщо вам не дуже хочеться возитися з документами і відповідати на каверзні питання аудиторів або податківців при черговій перевірці, спишіть витрати, пов’язані з придбанням кулерів і питної води за рахунок чистого прибутку своєї організації.