Якщо ви вирішили зловити вугра, то запам’ятайте, що ловити його потрібно з настанням сутінок або ранньою вночі. Приготуйте кілька вудок, закиньте їх і почекайте, поки насадка не опуститься на дно. Для насадки беріть черв’яків, дрібних рибок або м’ясо черепашок.
Інструкція
- Іноді буває так, що риба, заглотив насадку і зробивши невелику дугу, повертається назад. Тому в момент, коли поплавець «повело», не поспішайте підсікати. Зверніть увагу, що поплавець може нерівно танцювати, а тільки потім іде вниз. Для лову використовуйте міцну снасть і виводите над великим глибоко опущеним мокрим подсачком.
- Витягайте рибу відразу в човен або ж на берег. Робіть це, застосовуючи легкі ривки, так, щоб він не торкався борту човна. Для того щоб покласти рибу в садок, вам доведеться неабияк попітніти, краще засовуйте вугра вперед хвостом, тоді тулуб риби пройде легко. Використовуйте дротові садки з досить невеликими осередками. У випадку, якщо осередки будуть більшими, вугор легко знайде спосіб вилізти.
- Якщо вугор вже висить на гачку, то не поспішаючи і обережно затягувати його на борт, заздалегідь трохи нахиливши човен. Якщо ви ловите з берега, то запасіться газетами, в які ви і загорнете спійману рибу. Газета не дозволить угрю вислизнути, а також збереже ваші руки чистими.
- Врахуйте, що вугор заковтує наживку так, що витягнути потім з нього гачок буває непросто, тому просто зріжте снасть і замініть на нову, продовжуйте полювання. Гачок, який залишився в рибі, вийміть будинку при обробленні. І пам’ятайте, що хороший клювання вугра спостерігається в травні.
Зверніть увагу
У вугра є свої відмітні особливості. Він має змієподібної витягнуту форму, а також, на відміну від переважної більшості риб, може протягом тривалого часу виживати без води (до половини доби). Відомо, що з настанням сутінок вугор може легко переповзти по траві з однієї водойми в іншій.