Як спланувати гардеробну

Як спланувати гардеробну

Простора гардеробна кімната — мрія багатьох жінок. У добре організованій гардеробної можна без проблем зберігати будь-який одяг та аксесуари, там знайдеться місце і весільної сукні та водолазному костюму. Шкарпетки і панчохи, білизна і шарфи, туфлі та сумочки — у вбиральні все розташовується на спеціально відведених місцях, не плутається і не втрачається. Створити таке сховище можна скрізь — і у великому будинку і в типовій квартирі.

Інструкція

  1. Ідеальних гардеробних, підхожих кожному, не існує. При їх плануванні слід врахувати масу нюансів. Перш за все, оцініть власні одежної-взуттєві запаси. Вирішіть, чи буде одяг всієї родини зберігатися в одному місці, або вам потрібно розділити гардеробні, приміром, на дорослу й дитячу.
  2. Складіть список свого одягу, взуття та аксесуарів. Не забудьте про білизну, валізи, спортивний інвентар, біжутерію — все те, що теж може зберігатися у вбиральні. Це необхідно для визначення кількості та розміру стелажів, полиць, рейлингов і інших пристосувань для зберігання.
  3. Вирішіть, як вам зручніше розташувати свої речі. Приміром, чоботи можна зберігати в коробках, встановлювати у взуттєві стійки або підвішувати на штангу в спеціальних затискачах. Білизна може бути укладено в ящики комодів, спеціальні коробки або підвісні осередки. Трикотаж зберігають як на відкритих полицях, так і в ящиках. Не орієнтуйтеся на красиві картинки в журналах та поради дизайнерів — думайте тільки про власне зручності.
  4. Високі секції — до 1,5 метрів — знадобляться для розвішування платтів, пальт, плащів. Ширина секції залежить від кількості таких речей у вашому гардеробі. Глибина стандартної секції — 50 см. Над ними практично розташувати полиці для малогабаритних предметів — коробок із взуттям та капелюхами, згорнутих пледів, вовняних палантинів, сумок.
  5. Штани зручно зберігати складеними удвічі, на спеціальних вішалах. Висота брючних секцій — до 1 метра, глибина — 50 сантиметрів. Такі ж секції обладнають для блузок і піджаків. Трикотажні речі укладаються на полиці або в ящики. Їх не варто робити занадто глибокими і високими — джемпери та кардигани, укладені у високі стопки, будуть м’ятися. Оптимальний розмір полиць — до 30 см у висоту і до 50 см в глибину.
  6. У нижній частині вбиральні розташовують взуттєві полки. Для зручності вибору їх можна зробити висувними. Тим, у кого багато взуття, можна вибудувати для неї окремий стелаж. Глибина взуттєвих секцій — 30-35 см. Для дорогих туфель варто використовувати колодки з кедра, повсякденне взуття можна надягати на пластикові розпірки.
  7. Не забудьте оснастити гардеробну дзеркалом. Обов’язково дзеркало в повний зріст, за бажанням його можна доповнити бічними стулками, щоб була можливість оцінити свій костюм з усіх сторін.
  8. В окремій секції гардеробної можна розташувати предмети для догляду за одягом — відпарювач, праска, прасувальну дошку.