Як сплатити неробочий святковий день

Як сплатити неробочий святковий день

Загальноросійські святкові дні визначені статтею 112 ТК РФ. Дуже часто у співробітників випадає робота за графіком на зазначені дні або за сформованими обставинами роботодавець змушений залучати в даний час деяких співробітників до роботи. Оплата повинна здійснюватися відповідно до статті 153 ТК РФ.

Інструкція

  1. Залучати до роботи у святкові дні можна тільки по крайній необхідності. Випадки ці також позначені в Трудовому кодексі — це аварії, катастрофи, запобігання аварій і катастроф, нещасних випадків, стихійних лих, у разі оголошення військової загрози, оголошення воєнного стану і т.д. Якщо всі зазначені дії можуть спричинити вихід з ладу стратегічної техніки або загибель і каліцтва людей.
  2. Також роботодавець має право залучити до роботи, якщо у нього зриваються роботи, які приведуть до величезних збитків, аж до банкрутства. На підприємствах, які працюють за цілодобовим режимом в умовах невпинного виробництва, складається графік. Всі співробітники, які працюють за графіком, у святковий день зобов’язані вийти на роботу, але незалежно від цього оплата повинна бути проведена в подвійному розмірі або в одинарному, але тоді слід надати додатковий вихідний день. Це залежить від бажання співробітника.
  3. Співробітникам, які були залучені до роботи у святковий день з ініціативи роботодавця, слід виплатити подвійну суму окладу, тарифної ставки або подвійну суму виробітку. Як вже зазначалося вище, за бажанням будь-який співробітник, який працював у святковий день, може отримати одинарну оплату і додатковий вихідний день.
  4. Всім іншим робітникам, які не були залучені до роботи, слід виплатити повну заробітну плату, незалежно від того скільки святкових днів було в місяці. Зокрема це стосується новорічних свят, коли вся країна відпочиває майже половину місяця.
  5. Всім відрядникам, зарплата яких залежить від виробітку, необхідно заплатити додаткову суму, щоб вони не втратили в грошах. Зарплата повинна бути розрахована за середнім заробітком за три місяці і доплата не може бути менше відсутньої суми. Про це прямо вказано в статті Трудового кодексу про оплату святкових днів у періоди затяжних свят.