Як справлятися з хвилюванням

Як справлятися з хвилюванням

Попереду відповідальний захід? Складання іспиту, проведення презентації або зустріч з новою людиною — все це і багато іншого викликає хвилювання і трепет в душі. Як навчитися справлятися з хвилюванням?

Інструкція

  1. Фізичні вправи сприяють зняттю напруги. Якщо вам належить зайти в кабінет, і там від вас очікують така дія, як відповідь на питання чи виступ з урочистою промовою, то слід зробити наступне: потрясти кистями рук, зробити масаж кожної руки, пощипати, погладити пальці. Ці вправи стимулюють потоки крові і паралізують стан хвилювання. Добре допомагає впоратися з хвилюванням швидка ходьба, вправи для пресу або підтягування.
  2. Дихання. Коли людина хвилюється, у нього прискорене серцебиття. Необхідно глибоко зітхнути і видихнути. Виконати цю вправу кілька разів, поки дихання не нормалізується і не прийде в помірний такт.
  3. Музика. Можна прослухати улюблені пісні, тихо наспівуючи собі мотив. Гучна музика в навушниках зможе перехопити ваші тривожні думки (а раптом не вийде) і направити їх в інше русло. Таким способом, у вас не вийде себе налаштувати на негативний результат події, і хвилювання поступово зійде нанівець.
  4. Притупити хвилювання допоможе переорієнтація дій. Зателефонуйте старим знайомим, поговоріть на відсторонені теми, пожартуйте — загалом, відверніться від ситуації. Почуття гумору — чудові ліки від хвилювання. Тому, якщо є можливість, поговоріть з веселим, життєрадісним людиною або навіть «пофігістом». Він не тільки підніме вам настрій і бойовий дух, але і підкаже, що все в житті проходить і не варто нічому надавати велику значимість. Нервові клітини не відновлюються, і в нашому стані здоров’я зацікавлені тільки ми самі.