Дерев’яні будинки знову увійшли в моду. Екологічність дерев’яних будинків вище всяких похвал, до того ж, дерев’яні будинки будувати дешевше, ніж цегляні. Та й виглядають вони дуже привабливо, практично не потребуючи додаткової декоративної обробці.
Вам знадобиться
- План місцевості;
- Розміри відводиться під забудову землі;
- Технічний проект.
Інструкція
- Дерев’яні будинки характеризуються високими показниками теплозбереження, малою вагою, екологічністю і красою. Для споруди дерев’яного будинку потрібно в першу чергу розробити його ескізний проект та технічну документацію. Для цього слід вибрати тип бажаного будинку, зробити планування ділянки, креслення і т. п.
- Складовими частинами проекту будинку є: генеральний план ділянки з розташуванням всіх споруд і проект вертикального планування, фасади будівлі з розмірами, плани поверхів, план покрівлі, поздовжні і поперечні розрізи основних приміщень будівлі, де відображаються конструктивні рішення будинку.
- Етапи споруди дерев’яного будинку такі: спочатку робиться фундамент і опалубка, після конструкції зовнішніх стін і перекриттів, далі проводиться опалення, тепло-і гідроізоляція, водопостачання, каналізація.
- Дерев’яні будинки можна зробити з оцилиндрованного колоди і клеєного бруса. У цих двох матеріалів є свої переваги і недоліки. Клеєний брус, приміром, має велику щільність і більш привабливий зовнішній вигляд, але він також вище за ціною. Зате обробку будинку з клеєного бруса можна почати відразу після його зведення, не чекаючи усадки.
- Але в дерев’яного будинку з клеєного бруса є істотний недолік — відсутність повітрообміну в стінах на капілярному рівні (тобто, такий будинок «не дихає»). До того ж, несприятливі погодні умови і перепади температури можуть призвести до деформації деревини. Так що якщо ви хочете будинок з хорошою повітропроникністю, скористайтесь оцинкованим брусом. Але будівлі з цього матеріалу потребують усадки, причому усадка іноді може досягти 10% від загальної висоти будівлі і зайняти від 4-5 місяців до декількох років.
- При експлуатації дерев’яного будинку потрібно підтримувати в ньому постійну позитивну температуру і стежити за рівнем вологості. Дерев’яні будинки рекомендують забарвлювати спеціальними фарбами, які пропускають повітря. Крім того, будинки з оциліндрованої колоди слід раз на кілька років обробляти антисептиком для запобігання гнильних бактерій.