Щорічно уряд видає постанови, що посилюють правила одержання громадянами муніципальної житлоплощі. Хоча варто зазначити, що соціально незахищені групи громадян (у тому числі й інваліди) все ще можуть скористатися пільгами на отримання безкоштовних квартир від держави.
Інструкція
- Підготуйте документи, що підтверджують ваш статус інваліда (довідку МСЕ, довідку з Пенсійного Фонду про розмір вашої пенсії, оригінали або завірені копії чинних програм з реабілітації).
- Підготуйте документи, що підтверджують ваше право на безкоштовне муніципальне житло (виписку з кадастрового паспорта і план вашої квартири, виписку з будинкової книги та довідку про склад сім’ї).
- У тому випадку, якщо ви працюєте, але ваші сукупні доходи все одно не перевищують рівень прожиткового мінімуму, зверніться до бухгалтерії за місцем служби і візьміть довідку про зарплату. До речі, якщо ви проживаєте разом з родичами, вони також повинні будуть звернутися за довідкою про зарплату в бухгалтерію. Якщо ви (або ваші родичі) не працюєте, вам можуть знадобитися трудові книжки або інші документи, що містять інформацію про ваш (і ваших родичів) останньому місці роботи або навчання.
- Запишіться на облік за місцем проживання (або за місцем роботи) як особи, яка має пільги на надання безкоштовного житла, представивши всі зібрані документи. Закон дозволяє інваліду перебувати на обліку у пільгових списках на отримання квартири в обох місцях.
- Крім уже зазначених, вам буде потрібно подати такі документи:
- Заява;
- Паспорт, свідоцтво про народження (якщо безкоштовне житло хочуть отримати батьки дитини-інваліда);
- Свідоцтво про укладення / розірвання шлюбу;
- СНІЛС та ІПН;
- Довідки про відсутність у вас (і членів вашої сім’ї) іншої житлоплощі;
- Довідка про наявність (чи відсутність) у вас авто-і мототранстпорта (необхідно отримати в ДАІ). - Якщо ви або ваша дитина-інвалід збираєтеся на довгий термін залишитися на лікуванні / реабілітації в державній установі, пам’ятайте, що право на користування квартирою буде втрачено вашими родичами через 6 місяців.