Коли ви працюєте, навіть якщо ви працюєте керівником, у вас є начальник. Оскільки на роботі ви проводите багато часу, то це людина, з якою ви мимоволі часто зустрічаєтеся, і від якого багато що залежить, зокрема, ваша зарплата. Соціальні опитування показують, що крайні почуття до своїх начальників — любов і ненависть — відчувають всього лише 1% і 4% опитаних. Байдужі до своїх начальникам 31% працюючих росіян, 13% їм симпатизують, а 40% — поважають. У яку категорію треба потрапити вам?
Інструкція
- Виходячи з того, що начальники та керівники — даність, від працівників, як від людей підлеглих і стоять на ієрархічній драбині нижче, практично нічого не залежить. Швидко минули ті часи, коли керівників вибирав колектив підприємств. Така форма вибору управлінців показала свою повну економічну неспроможність. Тому, раз ви не можете вибрати собі начальство, треба приймати його таким, яким воно вам дано.
- Чудово, якщо ви поважаєте або хоча б відчуваєте симпатію до свого начальника. З такою людиною вам буде приємно працювати, як правило, з ним ви можете знайти спільну мову, він адекватний, здійснюючи керівництво, бере на себе відповідальність. Подібні начальники багато в чому визначають психологічний клімат у колективі і стають прикладом для наслідування тим, хто прагне зробити свою кар’єру.
- Байдужість — теж прекрасний вид відносин. Ви приходите на роботу для того, щоб продавати свою працю, інтелект, вміння, знання та досвід. Вам повинно бути все одно, який людина їх у вас купує. Ваше завдання — видавати якісний продукт за пропонований грошовий еквівалент. Якщо розмір його вас не влаштовує, немає сенсу ненавидіти начальника, єдиний вихід — шукати робоче місце, де ваші навички будуть оцінені так, як ви цього заслуговуєте.
- Якщо ваш начальник не подобається вам як людина, то зведіть до мінімуму можливі контакти з ним. Для цього треба просто сумлінно виконувати свою роботу і дотримуватися трудової дисципліни. Не слід псувати собі нерви, лаючи його в курилці чи відпускаючи їдкі зауваження за його спиною. Якщо вас влаштовує робоче місце під його керівництвом, колектив і заробітна плата, просто виконуйте свої робочі обов’язки. Відносини «начальник — підлеглий» досить формальні для того, щоб зберігати без всяких зусиль хоча б нейтралітет.