Акціонерне товариство — це комерційна організація, статутний капітал якої розділений на акції, які засвідчують права його учасників по відношенню до самого суспільства. Акціонери відповідають за зобов’язаннями товариства тільки в межах належної їм частки акцій. Залежно від кількості акціонерів, товариства можуть бути закритими (менше 50 акціонерів) і відкритими (кількість акціонерів не обмежена).
Інструкція
- Акціонерне товариство може бути створене з вже існуючої юридичної особи шляхом її перетворення, злиття, поділу, виділення. Також можливо створити суспільство шляхом його установи. Засновниками можуть бути як громадяни, так і юридичні особи. Не можуть входити до складу засновників державні органи та органи місцевого самоврядування, якщо це не передбачено законом.
- Створення акціонерного товариства шляхом його установи здійснюється рішенням його засновників. Дане рішення приймається на зборах всіх засновників. Одночасно з цим вирішуються питання управління суспільством, затвердження його статуту, установи контрольно-ревізійних органів. Засновники укладають між собою договір про створення товариства, визначають розмір статутного капіталу, порядок її оплати, рід і порядок здійснення суспільством своєї діяльності, кількість і типи акцій, права та обов’язки засновників.
- Після того, як всі вищезгадані питання врегульовані, установа суспільства підлягає державній реєстрації в єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Необхідні для цього документи (рішення засновників про створення товариства, статут, установчий договір, квитанції про сплату статутного капіталу) відправляються в реєстраційну палату.
- Там вони проходять перевірку на відповідність чинному законодавству, після чого приймається рішення про реєстрацію новоствореного товариства. Тільки з моменту державної реєстрації акціонерне товариство вважається створеним.
Зверніть увагу
Акціонерні товариства випускають два види акцій: прості та привілейовані. За простими акціями виплачується зазначений у них відсоток при наявності прибутку, за привілейованими акціями відсотки менше, але виплачуються вони незалежно від отриманого прибутку.
Корисні поради
Акціонерні товариства є універсальним інструментом акумулювання значної кількості грошових коштів, необхідних для організації виробництва. Також вони дуже зручні самим акціонерам, оскільки вони у випадку банкрутства ризикують тільки вкладеними в акції засобами.