Спочатку флеш призначався головним чином для створення анімаційних роликів для веб-сайтів. Однак завдяки одному з його вбудованих кодів (action script) ця мова програмування став вельми популярний серед розробників ігор. Власноручне виробництво флеш-гри може бути дуже складним завданням, але завдяки розповсюдженню в мережі численних посібників та інструкцій з флеш спробувати зробити таку гру може кожен.
Вам знадобиться
- Комп’ютер
- Програмне забезпечення
- Самовчитель по флеш
Інструкція
- Щоб зробити флеш гру, для початку визначтеся якого типу гру ви хочете створити. Для натхнення можете спробувати відвідати сайти з бібліотеками флеш ігор, наприклад Officegamespot (www.officegamespot.com) або Gametheflash (www.gametheflash.net).
- Після того, як ви визначилися з тематикою, пропрацюйте грубий дизайн вашої флеш-ігри. Не потрібно відразу братися за деталі, інакше доведеться переробляти всі раннє зроблене.
- Створіть атмосферу гри і основних героїв. Завжди існує спокуса з самого початку зайнятися створенням смішних штучок і забавні детальок, проте, це краще залиште на потім, після того як буде створена основа гра.
- Почніть створювати код гри за допомогою ActionScript. Це займе багато часу, приготуйтеся до старанної роботи. Адже навіть для досвідчених комп’ютерників програмування у флеші перетворюється на пекельна праця, раз у раз змушує звертатися до численних посібників і гідам. Спробуйте пошукати рад на сайтах Flashgametuts (www.flashgametuts.com) або Asgamer (asgamer.com).
- Після того, як код готовий, пройдіть власну флеш-гру, щоб знайти можливі несправності і помилки і критичним поглядом окинути своє творіння — важливо, щоб у гри були чітко виражені і логічні частини: початок, розвиток і фінал.
Корисні поради
Виправте всі помилки і після цього відправте чистову версію флеш-ігри вашим друзям, родичам і знайомим. Нехай ваша праця оцінять найчесніші критики. А вже після цього можна викладати гру в інтернет.