Як створити локальний домен


 

Створення та установка сайтів з локальним доменом володіє масою достоїнств. Користувач сайту може здійснювати практично будь-які дії, не хвилюючись про перевантаження сервера. Також підключення баз даних надасть додаткові можливості.


Інструкція

  1. Скачайте потрібні скрипти для установки сервера (наприклад, можна скористатися DataLifeEngine). При цьому вибір скрипта не впливає на сам процес інсталяції. У папці home створіть нову директорію з будь-яким ім’ям на латиниці. При цьому врахуйте, що робити це потрібно саме в разі установки сайтів з локальним доменом.
  2. Створіть папку www в новий каталог. Скопіюйте в неї кожен скриптова файл. Врахуйте, що копіювання необхідно не папці, а знаходяться в ній файлів.
  3. Запустіть сервер. У меню, перейдіть за посиланням php My Admin, далі — адміністрування СУБД на MySQL. В поле «Створити нову БД» впишіть назву нової бази — воно може бути будь-яким, але складатися має з латинських букв. В поле «Порівняння» виберіть потрібну кодування і клацніть по клавіші «Створити». Буде створена нова база даних.
  4. Зайдіть в адміністративну панель, створіть нового користувача і встановіть пароль для нього. На головній сторінці адмінки ви побачите посилання до баз даних MySQL. Клацніть по ній, і ви перейдете на сторінку завантаження баз даних.
  5. Наберіть в базі ім’я домену та через символ слеша введіть команду install.php. Команда в деяких випадках буде іншою, і залежить це від конкретного скрипта. Читайте для початку з його документацією.
  6. Клацніть по клавіші «Почати установку» і дочекайтеся завершення цього процесу. Інсталяція скрипта буде закінчена. Видаліть файл install з папки home / ім’я домену сайту / www /. Наберіть ім’я домену сайту і перейдіть на нього — домен стане доступним в локальній мережі.

Корисні поради

Ви можете розмістити на окремому сервері і свою поштову скриньку. Для цього встановіть і налаштуйте поштовий сервер, змініть DNS-записи домену. В настройках («Домени» — «Список доменів», «Редагування DNS записів») створіть запис з назвою вашої пошти, вказавши для неї відповідну адресу поштового сервера. Відредагуйте MX-записи так, щоб поле «Param» містило повне ім’я записи, що вказує на поштовий сервер.