Як створити музичний альбом

Як створити музичний альбом

Для того, щоб створити музичний альбом, вам знадобиться багато музики — не менше години чистого звучання. Як правило, цей годину складається з декількох (від чотирьох до п’ятнадцяти) закінчених музичних композицій. Але це не головне.

Інструкція

  1. Перше і головне — це ідея, яка зв’яже кілька (не менше восьми) різних музичних творів в одне ціле. По суті, це головне — вибудувати осмислену і зрозумілу без додаткових коментарів драматургію. Повинна бути, крім «сценарної», ще й інша, як її називають, «емоційна» драматургія, з точно прорахованим піком емоційного впливу — кульмінацією (яка спалить бути і «тихої»), з точно прорахованими однією-двома емоційними хвилями наростання і хоча б однією хвилею спаду після кульмінації. Але в будь-якому випадку первинна ідея взаємозв’язку, яку потрібно сформулювати не більше ніж п’ятьма-шістьма словами; це формулювання — принаймні, на час роботи над альбомом — стане його «робочою назвою».
  2. Другий етап — те, що називається, «технічної збіркою» творів в альбом, тобто вибудовування послідовності творів у вигляді чорнової запису. Найкраще буде, якщо до роботи на цьому етапі вже будуть залучені досвідчені аранжувальник та звукорежисер. Справа в тому, що зараз вам необхідно, як це кажуть звукорежисери, «зловити звук в цілому», тобто знайти загальний і єдиний для всіх творів акустичний образ. І що найважливіше, логіку розвитку саме цього акустичного образу. Тому потрібен композитор-аранжувальник — щоб при необхідності були внесені корективи в інструментування, може бути, знадобиться переписати якісь партії, зігравши їх трохи по-іншому. Тому потрібен звукорежисер — його завдання записати (або перезаписати) твори, маючи на увазі майбутній акустичний образ. Починаючи з цього етапу і до випуску вже готового альбому звукорежисер — головний.

    У результаті «технічної збірки» повинна вийти чорнова запис альбому в цілому плюс ще від двох до п’яти композицій про запас, якщо яка-небудь частина альбому з тієї чи іншої причини не впишеться в ідею.
  3. Третій етап: коли зроблена «технічна збірка», приймається остаточне рішення про те, які композиції в якій послідовності увійдуть до альбому. Після чого настає етап «мастерингу». Тобто обробки аудіозаписи таким чином, щоб у підсумку вона відповідала стандартам індустрії звукозапису. Для CD або DVD-аудіо ці стандарти різні, тому для різних цілей звукорежисер проекту буде застосовувати різні алгоритми обробки.

    В результаті ви отримуєте так звану «майстер-запис», яка буде згодом тиражуватися.

    Альбом фактично готовий; вам залишилося зовсім небагато: створити дизайн обкладинки та оформлення самого диска в друкарському якості, після чого майстер-запис та файли дизайну відправляються на тиражування.