Створити свій капітал — мета цілком досяжна для будь-якої людини. Для цього потрібні не стільки гроші, скільки бажання здобути фінансову свободу, навички управління особистими фінансами і розуміння основних принципів створення грошових активів.
Вам знадобиться
час, фінансове самоосвіта, внутрішня мотивація
Інструкція
- Ваш самий безцінний капітал — це час. Ніякі гроші не здатні повернути бездарно витрачені дорогоцінні хвилини життя. По-справжньому багаті люди цінують час більше, ніж гроші, на відміну від тих, хто звик щодня обмінювати 8-9 годин свого життя на здійснення фінансових планів інших людей.
- Інший ресурс, який ви просто зобов’язані перетворити на особистий капітал — це професійні знання, навички й уміння в області фінансів. Повноцінне фінансову освіту — це не п’ять років, просіженних на лекціях з фінансового менеджменту та бухобліку в університеті.
- Істотно більшу користь ви отримаєте, якщо візьмете за правило хоча б раз на місяць приймати участь в спеціалізованих тематичних семінарах по бізнесу та управління фінансами, які напевно проводяться в вашому місті. А як бути, якщо ви за волею долі живете в забутому богом районному центрі? Якщо у вас є вихід в інтернет, то тут немає проблеми. Сучасні мережні технології дозволяють отримати повноцінне дистанційне навчання за допомогою безкоштовних вебінарів (інтернет-семінарів).
- Оскільки ви задалися метою створити свій капітал, то вам непогано усвідомити те, що відрізняє справді багатих людей від бідних людей з грошима. Парадокс полягає в тому, що найчастіше люди, що заробляють щомісяця десятки і сотні тисяч, не в змозі зберегти і примножити свої гроші.
- Згідно Роберту Кіосакі, визнаному в світі авторитету в області фінансової освіти, справжнє багатство визначається тим, скільки часу ви можете підтримувати звичний для вас рівень життя, якщо у вас віднімуть звичний джерело доходу — вашу роботу. Тобто і тут рівень вашого добробуту виражається не стільки розміром наявного капіталу, скільки часом.
- Принципова відмінність між багатими і бідними полягає в тому, на що ті й інші витрачають свої гроші, що вони купують. Бідні люди більшу частину своїх коштів витрачають на те, що є пасивом, тобто виймає гроші з їхньої кишені. Багаті ж прагнуть купувати ті речі, які кладуть гроші в їхню кишеню, тобто набувають активи.
- Іноді складно визначити, чи є те чи інше придбання активом або пасивом. Без досвіду та фінансової освіти тут не обійтися. Для прикладу, квартира, яку ви придбали в іпотеку, буде пасивом, якщо ви проживаєте в ній самі і змушені щомісячно виймати зі свого бюджету кошти на погашення кредиту. Та ж квартира перетвориться на актив, якщо ви станете здавати її в оренду, причому так, щоб грошовий потік, поточний при цьому у вашу кишеню, перевищував витрати на погашення кредиту та комунальні платежі.
- Ще один доступний кожному спосіб створення позитивного грошового потоку — різноманітні фінансові інструменти, наприклад, участь у пайових інвестиційних фондах, придбання таких похідних фінансових інструментів як ф’ючерси та опціони. Слід пам’ятати, що такі способи створення капіталу вимагають значного часу, спеціальних знань і навичок фінансового аналізу.
- Головна рекомендація кожному, що вирішив створити свій капітал і здобути фінансову свободу — перш, ніж вкладати гроші, інвестуйте час у накопичення корисних навичок. Результат може перевершити ваші найсміливіші очікування.
Корисні поради
«Багатий тато, бідний тато», Роберт Кійосакі, 2001
«Керівництво Багатого Тата по інвестуванню», Роберт Кійосакі, 2003
«Пророцтво Багатого Тата», Роберт Кійосакі », 2003