Створення свого шоу — амбітна і захоплююча завдання. Для її втілення, безумовно, необхідно мати хоча б основними знаннями в області сценічного мистецтва, художнім смаком і інтуїтивним баченням. Хтось скаже, що реалізація такої мети під силу лише професіоналам з багаторічним досвідом. Проте історія знає чимало тріумфальних проривів, заснованих виключно на вірі у власні сили і талант. Тому, якщо впевненість у своїх можливостях бере верх над сумнівами, сміливо вирушайте в хай, озброївшись покрокової інструкції створення шоу!
Інструкція
- По-перше, визначтеся з жанровим напрямом, в рамках якого буде створюватися й існувати ваше шоу. Чи буде це танцювальний, музичний, циркове, ілюзіон або якесь інше шоу — питання принципове. Ваш вибір зумовить характер подальших кроків.
- Позначте свою цільову аудиторію — основні параметри ваших потенційних глядачів: вік, соціальний статус, інтереси, смаки і т.д. Потрібно розуміти, кому ви збираєтеся показувати свою шоу-програму.
- Як правило, шоу-проекти, особливо яскраві і барвисті, вимагають значних фінансових вкладень. Тому без підрахунків не обійтися.
Якщо у вас немає власного приміщення, придатного для проведення репетицій, його доведеться орендувати.
Не забудьте включити до кошторису вартість покупки, пошиття або оренди сценічних костюмів, розробки і створення реквізиту і декорацій. - Ну і яке ж шоу без трупи. Займіться підбором артистичного складу. Це завдання можна вирішити кількома способами:
• самостійно, якщо ви довіряєте власному професіоналізму та / або чуттю;
• вдатися до допомоги спеціалізованих сайтів з докладною інформацією про артистів будь-яких жанрових напрямків. Наприклад: www.baza-artistov.ruwww.partyinfo.ru, www.eventcatalog.ru
розмістити оголошення про кастинг на сайтах оголошень у відповідних розділах;
• звернутися в професійне кастінговое агентство. Не полінуйтеся навести довідки, перш ніж віддати перевагу тій чи іншій організації. - Ключовою фігурою вашого шоу має стати режисер. Від нього багато в чому залежатиме кінцевий художній результат. Поцікавтеся, хто займався постановкою успішних шоу вашої категорії або суміжних з нею (якщо, звичайно, ви не збираєтеся реалізуватися в цій ролі самостійно). Зв’яжіться з цими людьми з пропозицією про співпрацю. Знайти контактні дані в умовах інтернет простору, як правило, не становить великої праці. Наприклад, через соціальні мережі.
Тепер можна приступати до етапу сценічного втілення ідеї. - Вирішіть, чи хочете ви повідати «миру» про своє шоу або будете задовольнятися глядацькою увагою вузького кола людей в особі ваших родичів і друзів. Якщо другий варіант не вимагає значних зусиль і фінансових витрат, то перший передбачає ряд дій:
• визначитеся з методами донесення інформації про ваше шоу, які удосталь пропонують сучасні рекламні та pr-технології. На цьому етапі також можна скористатися послугами фахівців у цій галузі;
• налагодьте контакти з прокатниками (організаторами концертів та святкових заходів на різних концертних майданчиках). Це посередники між вами (вашим шоу), а, отже, глядачами. Дотримуйтесь тією ж схемою, що і у випадку з пошуком режисера.
Корисні поради
Дерзайте, і, можливо, незабаром весь світ дізнається про ваше шоу!