Сьогодні в пресі, уряді, серед фахівців і звичайних людей багато розмов про те, чому наше сільське господарство не може прогодувати населення країни. У пошуках істини створюються нові закони, розробляється нова техніка й устаткування, а віз, як мовиться, і нині там. Люди, закохані в землю, не підтримують такі розмови, а трудяться на землі — створюють своє сільське господарство. Їхній досвід роботи на землі починався з фермерського господарства.
Вам знадобиться
- Бізнес-план;
- Необхідні споруди для тварин;
- Земельні ділянки;
- Обладнання і техніка.
Інструкція
- Створення свого фермерського господарства — справа, що віднімає у людини багато сил. Щоб досягти успіхів у цій нелегкій справі, потрібно дійсно любити його й віддавати йому всього себе. Якщо ви задумали створювати своє сільське господарство, праця чекає великий.
- Для початку вам потрібно визначити, чим саме ви плануєте зайнятися в своєму сільському господарстві. Справа в тому, що існує два напрямки. Перше — вузьконаправлена діяльність з розведення тварин одного виду (птахів, свиней, корів і т.д.). Друге — це власне сільське господарство, яке вважається найбільш прибутковим підприємством.
- Потім треба зареєструвати свою фірму (ІП або ТОВ) та отримати на неї документи. Тепер приступайте до створення бізнес-плану: що і як ви будете робити, прорахуйте фінансову складову ваших планів, намітьте шляхи реалізації вирощеного і зібраного врожаю. Цілком можливо, що для закупівлі необхідної техніки і добрив, вам доведеться звернутися в банк за кредитом.
- У місцевих органах влади вирішите питання про землю, на якій розміщуватиметься ваше фермерське господарство. Якщо ви плануєте залучити в роботу вашого підприємства у партнерстві з родичами, то укладіть угоду про створення фермерського господарства.
- Після цього приступайте до зведення споруд, забезпечення вашого підприємства електрикою, теплом і водою. Для цих робіт потрібні відповідні дозволи і наймання працівників, які все це зроблять.
- Потім можна створювати колектив — вашими працівниками можуть бути родичі або люди за наймом. Якщо ваш земельна ділянка буде невеликим, ви можете впоратися з ним самотужки. А якщо фермерське господарство буде великим, то без найманих працівників не обійтися.
- Купуйте техніку (або візьміть в оренду), щоб забезпечити фермерське господарство — трактор, комбайн і пр.
Зверніть увагу
На початку розвитку свого бізнесу не економте на послугах професіоналів, коли питання стосуються юридичних, інженерних та економічних питань. Це допоможе уникнути можливих помилок.