Власна рубрика в газеті чи журналі — це можливість не тільки самореалізації, а й глибокого занурення в тему, яка вам по-справжньому цікава. Щоб насолодитися роллю ведучого рубрики, розробіть її концепцію і запустіть проект в життя.
Інструкція
- Придумайте тему для своєї рубрики. Уникайте банальностей і обговорення прописних істин. Також не варто братися за так звані проблемоіди — надумані проблеми чи питання, які не мають відповіді (з розряду «що з’явилося раніше — курка чи яйце»). Проаналізуйте видання-конкуренти того ЗМІ, в якому буде виходити рубрика. Ви можете полемізувати у своїй колонці з опонентами, вибравши таку ж тему, як у них або постаратися залучити абсолютно іншу групу читачів, створивши рубрику, аналогів якої ще немає.
- Розрахуйте періодичність виходу рубрики. Вона не обов’язково повинна співпадати з періодичністю самого видання. Якщо ви вибрали серйозну тему, яка вимагає ретельних досліджень і глибокої аналітики, можна з’являтися з нею на сторінках журналу або газети досить рідко. Якщо матеріал дійсно глибокий і цікавий, читач буде зайнятий його обмірковуванням рівно до моменту наступного виходу рубрики.
- Визначте тип вашої аудиторії. Це може бути частина людей, вже читають видання (наприклад, можна зробити рубрику для молодих мам в журналі, адресованому жінкам взагалі) або шар суспільства, який вперше візьме в руки журнал / газету тільки заради вашого розділу. Портрет читача повинен бути максимально докладним: важливо знати його вік, стать, соціальний стан, хобі, політичні погляди і т.д. Не упускаючи з виду інші параметри, потонемо саме ті, які пов’язані з темою вашої рубрики.
- Враховуйте вищеперелічені характеристики при виборі стилю і мови викладу в текстах, які будуть з’являтися в розділі. Мова має бути адекватний поставленим задачам і в той же час зрозумілий читачеві.
- Визначте свої переваги в сфері ілюстрацій для рубрики. Якщо ви хочете бачити високохудожні фото, подбайте про наявність кваліфікованого фотографа в штаті чи поза ним. Якщо будуть потрібні живі малюнки, попросіть редактора допомогти в пошуку ілюстратора. Щоб супроводжувати тексти складними схемами, вам буде потрібно не тільки знавець комп’ютерної графіки, а й «приставлений» до нього консультант з обраної тематики.