І директору великої фірми, і начальнику невеликого відділу потрібна команда однодумців, з допомогою якої нескладно домогтися успіхів, розширити клієнтську базу, збільшити прибуток. Якщо до цих пір всього цього вам не вдавалося, варто звернути увагу на своїх підлеглих і відповісти на питання: чи та це команда, яка вам дійсно потрібна? Може все-таки створити нову, успішну команду?
Інструкція
- Для початку необхідно зрозуміти, яка саме команда потрібна вашому бізнесу: вік, стать, освіта, досвід роботи. Скільки людей буде потрібно для досягнення поставлених цілей. Тут важливо не помилитися — якщо співробітників менше, ніж потрібно, то будьте готові до постійних «запарка» і простроченні виконання замовлень, що може привести до втрати клієнтів, а разом з ними і прибутку. Якщо ж співробітників більше, ніж необхідно вашому бізнесу — у них з’явиться вільний час, що теж може неблаготворно відбитися на роботі.
- Далі потрібно скласти оголошення про набір співробітників. Як можна детальніше розписати про вакансії, згодом це допоможе заощадити час на довгих і непотрібних розмовах з потенційними кандидатами. Оголошення розмістите в газетах про працевлаштування, в інтернеті на сайтах і форумах, інших місцях, де його прочитає якомога більше народу. Зверніться до знайомих — напевно вони зможуть вам порадити когось толкового. Отримавши від кандидатів резюме, розділіть ваші подальші дії на два етапи. Перший — поговоріть з майбутніми співробітниками по телефону, задайте кілька навідних питань, які допоможуть визначити, «ваш» це людина чи ні. Другий етап — запросіть на співбесіду всіх, хто вам сподобався. При зустрічі запитайте у кандидатів, яких результатів вони очікують від роботи з вами, ніж готові пожертвувати заради спільної справи. Розкажіть, чого ви чекаєте і що ви будете постійно вимагати від них. Так ви зможете «відсіяти» тих, хто влаштовується на роботу тільки для того, щоб відсидітися якийсь час в «спокійному» місці, а потім відправитися на пошуки нової «гавані».
- Успіх команди полягає не тільки в хороших кадрах, але і умови, в яких вони працюють. Зверніть увагу, чи забезпечено ваша команда всім необхідним для роботи. Чи справна техніка, чи комфортно в офісі. Від затишку теж залежить багато що — на роботі люди проводять більшу частину дня, тому важливо, щоб їм тут хотілося затриматися, а не швидше втекти.
- Ви чекаєте від своєї команди великих результатів, самовідданої віддачі. Подумайте, що ви можете дати їм натомість? Закладіть до кошторису витрат бонуси і премії за вчасно виконаний або перевиконання плану. Не забувайте заохочувати команду, щоб у неї був стимул просувати ваш бізнес далі. Але при цьому не допускайте суперництва між працівниками. Команда — це коли люди працюють спільно і разом просуваються до спільної мети.
- Згуртованість команди — ще один важливий крок на шляху до успіху. Подбайте про те, щоб люди, які працюють на вас, стали якщо не найкращими друзями, то хорошими приятелями. Організуйте спільний похід в кіно або боулінг, корпоративні вечірки до свят, виїзди на природу. Робіть такі заходи регулярно, щоб ваші люди змогли дізнатися один одного не тільки в робочій обстановці, а й на відпочинку.
- І ще — будьте з вашою командою заодно, тобто станьте їй не начальником, а партнером, соратником. Особистим прикладом покажіть, як повинен працювати кожен співробітник, щоб добитися великих результатів.
Зібравши навколо себе однодумців, влаштувавши сприятливу для роботи атмосферу, ви створите успішну команду, яка допоможе розвивати ваш бізнес і збільшувати прибуток.