Найпростіший логотип для домашньої сторінки або для підприємства — одноденки можна зробити безкоштовно за допомогою он-лайн сервісів, таких, наприклад, як FreeLogoCreator. Якщо ж логотип розробляється під майбутній фірмовий стиль і замислюється як маркетинговий інструмент, то процес його створення стає більш ретельним.
Вам знадобиться
Планшет або сканер
Програма, яка працює з векторною графікою.
Інструкція
- Зібрати матеріал для ідеї.
Визначити асоціативний ряд. Що повинен нагадувати логотип, з чим він пов’язаний, які на ньому можуть бути зображення, форми.
Взяти аркуш паперу і записати все, що приходить на думку при вимові назви логотипу.
З’ясувати у замовника (якщо це робота на замовлення) який у нього коло асоціацій з приводу майбутнього логотипа, і що він хотів би бачити в результаті, виділити потрібні слова.
Як правило, на цьому етапі формується концепція майбутнього зображення. - Оформити ідею в образи
Взяти папір, олівець і на основі вже підібраних асоціацій зробити начерки. Ескізів може бути дуже багато і дуже різних, на цьому етапі варто включити просторову фантазію. Чим різноманітніше будуть ескізи, тим краще.
Можна поекспериментувати з образами, спробувати замість деяких букв підставити картинки за змістом.
Чим графічні буде логотип, тим краще, колір краще обдумувати на наступному етапі, а на етапі ескізу зосередитися на виразності ліній зображення.
Вибрати серед ескізів ті, які краще висловлюють ідею, сформульовану під час попереднього кроку.
Проаналізувати вибране. Якщо можливо, поєднати кілька ескізів в один, щоб яскравіше підкреслити основну ідею. - Довести логотип до закінченого вигляду.
Оцифрувати вибрані малюнки, доопрацювати ескізи, опрацювати колірну гамму, шрифти, пропорції. Пам’ятати, що логотип повинен бути впізнаваним як у кольоровому, так і в чорно-білому варіанті.
Обов’язково перевести логотип у векторний формат. Це необхідна умова для виготовлення поліграфічної продукції з використанням логотипу. Врахувати відстані між лініями, щоб при зменшенні до розміру 50 на 50 пікселів логотип залишався пізнаваним і читаним.
Описати затверджений логотип, вказавши за модульною сітці всі розміри полів, шрифтів з точністю до міліметра. Кольори вказують найменуванням та кодом, щоб уникнути помилок при використанні їх у фірмовому стилі.
Зверніть увагу
Застосування зображень логотипу обмежується законодавчими актами про авторське право та інтелектуальної власності, про рекламу, про товарні знаки і про державну символіку. Причому, застосування логотипів не є обов’язковою умовою для компанії. Організація має право використовувати його на свій розсуд, розташовувати там, де вважатиме необхідним. Використання державної символіки в логотипах приватних компаній заборонено.
Корисні поради
Перш ніж приступати до роботи, попередньо з’ясуйте, що мається на увазі під поняттям «логотип».
Логотип — це оригінальне зображення назви товару, фірми, послуги або ще чого-небудь. Він є частиною товарного знака, але сам по собі не повинен містити ніяких картинок. Однак у широкому значенні під логотипом увазі якраз товарний знак в поєднанні з написом.