Хурма — дуже смачний і корисний продукт. Її плоди містять фруктозу, вітамін С, залізо, каротин, калій. Хурму рекомендують при виснаженні, цинзі, запальних і жіночих захворюваннях. Її використовують у дієтичному харчуванні, як в свіжому, так і в сушеному вигляді.
Інструкція
- Сушать хурму на сонці, а також у спеціальних плодосушілках.
Для сушіння виберіть зрілі плоди. Вони повинні бути достатньо щільними. М’які будуть розтікатися і прилипати до решета. Краще брати ягоди з білою м’якоттю, вони виглядають привабливіше сушеними плодів з темною м’якоттю. Сорти підійдуть, як нетерпка, так і терпкі — в процесі сушіння в’язкість зникає. - Якщо ви будете сушити плоди на сонці, зрізайте їх, залишаючи разом із плодоніжкою шматочок гілки у формі літери Т.
- Очистіть ножем ягоди від шкірки — вони швидше висохнуть і будуть смачнішими.
- Перед сушінням на сонці підвісьте плоди на мотузку за плодоніжку через невеликі проміжки. За бажанням, замість мотузок використовуйте для сушки хурми плетінки або решета. Розріжте плоди на 2-4 частини, викладіть їх на плетінку (решето) і поставте на сонці. При різанні використовуйте ніж з нержавіючої сталі, інакше хурма почорніє.
- Після того як плоди висохнуть, складіть їх в купки і щільно накрийте. Це робиться для того, щоб вони випотелі. Цукор викристалізовується після сушіння на поверхні ягід, і вони стають схожими на цукати. Смак їх нагадує сушений інжир.
- У негоду сушіть хурму в плодосушілках. До початку сушіння пропарьте плоди. Краще це зробити в спеціальних апаратах. Обкурювати свіжу хурму сірої не потрібно — вона придбає неприємний присмак.
- Спочатку, до видалення терпкості, сушку проводите при температурі 50-60 ° С, потім підвищте її до 70-75 ° С. У таких умовах розрізані плоди будуть готові через 24 години, а цілі — через 50 — 60 годин.
- Зберігайте сушену хурму при вологості 35%, інакше вона стане жорсткою. Найкраще зберігати плоди в ящиках, стінки яких вистелені в два шари. Перший шар — товста папір. Другий шар — воскова папір або целофан. Продукт зберігається досить довго.