Імбир — східна приправа, яка завоювала широку популярність у всьому світі. Цей ароматний корінь із солодко-гострим смаком широко використовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині, оскільки є справжнім джерелом корисних речовин. Спеція підвищує імунітет і тонус організму, має протизапальну дію, благотворно впливає на травну і дихальну системи. Причому свої цілющі властивості чудодійний корінь зберігає навіть в сухому вигляді. Існує кілька способів сушіння імбиру.
Вам знадобиться
Газовий духова шафа, електрична чи російська піч
Інструкція
- Ретельно промийте корінь — ця попередня процедура є обов’язковою. Сушити імбир можна як цілком, так і розрізаним на часточки. В останньому випадку з кореня необхідно зняти шкірку. Намагайтеся зрізати верхній шар якомога тонше, оскільки саме в ньому міститься найбільше ефірних масел, що додають імбиру його специфічний аромат.
- Розкладіть рослина на сухій поверхні під сонячними променями. Звичайно, цей спосіб може бути використаний тільки в умовах південного клімату або, принаймні, спекотного літа. Розкладені на сонці корінь необхідно перевертати як мінімум раз на день, а на ніч заносити в тепле і сухе приміщення. Саме такий метод сушіння вважається найбільш оптимальним. Але якщо погодні умови не дозволяють висушити імбир природним шляхом, можна вдатися до штучних засобів.
- Покладіть корінь в газову духовку, залишивши дверцята відчиненими. Встановіть мінімальний вогонь. Можна використовувати і електричну піч, встановивши регулятор на 50-60 градусів. Не забувайте періодично перевертати рослину, щоб не залишалося м’яких «сирих» ділянок.
- Якщо є можливість, скористайтеся для сушіння імбиру російською піччю. Це древній перевірений спосіб. Жар в печі не повинен бути занадто сильним. Перевірити температуру можна за допомогою шматочка паперу. Якщо листок, кинутий в розігріту піч, не обвуглюється, значить, можна класти туди імбир. Іноді в процесі сушіння відкривають трубу і випускають повітря. Не забувайте слідкувати за рівномірністю процесу. Якісно висушений корінь на зламі має сіруватий відтінок.
- Розітріть сухий імбир в порошок. По консистенції готова приправа повинна нагадувати борошно пісочного кольору.