Вовняні речі славляться своєю еластичністю і м’якістю. Вони відмінно вбирають вологу, допомагаючи організму з природним теплообміном. Тіло в одязі з вовни добре дихає повітрям, шкідливі мікроорганізми не затримуються на її поверхні. Прати і сушити вовняні речі необхідно особливо акуратно.
Інструкція
- Для прання шерстяної речі розведіть в гарячій воді трохи миючого засобу. Для цього підійдуть щадні пральні порошки, а також засоби, придатні для прання дитячих речей. Також можна додати трохи оцту або солі, тоді речі не будуть линяти. Розбавте гарячу воду холодною до досягнення оптимальної температури.
- Не замочуйте шерстний речі — таким чином можна уникнути линьки. Для полоскання скористайтеся великим об’ємом теплої води.
- Не використовуйте для сушки вовняних речей пральну машину, їх зовнішній вигляд буде зіпсований. Волокна вовняної тканини настільки м’які, що легко піддаються будь деформації.
- Перед тим, як сушити вовняні речі, злегка відіжміть їх, але не викручуйте. На цьому етапі потрібно бути гранично акуратними, щоб не пошкодити тканину.
- Загорніть вовняну річ в рушник, щоб воно ввібрало в себе надлишки вологи. Випрані вовняні трикотажні речі не можна вішати сушити на вішалку, матеріал легко деформується і витягується. В’язані шерстяні речі не можна сушити поблизу радіатора і під прямими сонячними променями. Не пересушуйте вовняні речі, так як це утруднить процес їх прасування.
- Після того, як ви промокнула речі рушником і видалили зайву вологу, розкладіть їх на рівній поверхні, попередньо підклавши під них махровий рушник. Завдяки цьому речі підсохнуть набагато швидше.
- Надайте речей необхідну форму і розмір.
- Також ви можете сушити трикотажні вовняні речі, повісивши їх на спеціальні плечики.
- Пропрасуйте висушену річ з виворітного боку. Праска повинен бути для цього розігрітий до середньої температури, можна застосувати пар для розгладження особливо зам’ятих ділянок.
- Пропрасуйте речі через шматок марлі, складеної в декілька шарів, по всій поверхні, виключаючи рельєфні візерунки.