Як танцювати російські народні танці


 

Кількість різних танців і танців на Русі не піддається рахунку. Але у всіх них є характерні риси: це особлива життєрадісність, широта руху, поетичність, завзятість, поєднання простоти і скромності.



Вам знадобиться

— гурток російських народних танців;
- Костюм.

Інструкція

  1. Російські танці мають різні назви: іноді по пісні, під яку танцуются («Сені», «Камаринська»), іноді за кількістю танцюристів («Четвірка,« Парна »), а буває так, що назва визначає картину самого танцю (« Ворітця » , «Тин»).
  2. Російська танець — вид російського народного танцю. До нього відносяться хороводи, імпровізовані танці (пані, танок), а також танці, що мають певну послідовність фігур (Ланці, кадриль).
  3. У кожному регіоні Російської Федерації ці танці видозмінені за манерою виконання і характером, мають свою назву, що відбувається зазвичай від назви місцевості. Музичний розмір зазвичай складає 6/8 і 2/4. Існують швидкі і повільні російські танці, а ще танці з прискоренням темпу.
  4. Часто вони виконуються по колу, супроводжуються піснею, а іноді у вигляді діалогу учасників. Жінки: Танцюйте плавно, величаво, з легким кокетством, грайте з хустинкою. Чоловіки: Танцюйте з спритністю й широтою, з гумором.
  5. Російські хороводи розділені за порами року і вільним від роботи днів. Приймаючи поділ хороводів на весняні, осінні і зимові, зауважте справжню картину російського життя і простежте за поступовим ходом народних веселощів.
  6. Візьміться за руки. Рухайтеся хвилястою лінією (змійкою), проходите під аркою, утвореної першою парою. Розділіться на дві шеренги, розходьтеся в різні боки і поступово зближуються.
  7. Дівчата: кидайте хустки і вінки на землю. Юнаки: піднімайте хустки і повертайте господаркам. Даний танець символізує сватання, одруження.
  8. Танці-імпровізації і танцю-змагання користуються більшою популярністю, ніж хороводи. Чи не сковуйте себе певною композицією, висловлюйте себе, показуйте все, на що ви здатні. Ці танці завжди несподівані як для глядачів, так і для самих виконавців.
  9. Серед танців-імпровізацій найбільш відомі наступні: «Бариня», «Валянки», «Во саду лі», «Матрьошки». Спробуйте станцювати «Матрьошку». Дівчата: Встаньте в дві шеренги, обличчям до глядачів. П’яти разом, руки на поясі. Пальці стиснуті в кулачки.
  10. Виставите праву ногу вперед на каблук, злегка сядьте на ліву. Поверніть корпус вправо, розведіть руки в сторони. Поверніться у вихідне положення. Повторіть чотири рази для кожної ноги.
  11. Дівчата першої шеренги роблять руками «ворітця». Пружиньте на носках, повертайтеся в різні боки. Кожній дівчині з другої шеренги потрібно оббігти стоїть попереду. Повторіть руху 17-20 тактів. Зробіть три кроки, тримаючи руки на поясі. Вклоніться, повільно опустивши руки. З останнім акордом різко випросталась, покладіть руки на пояс.
  12. Ігровим танців належить особливе місце: в них яскраво виражене ігрове начало, проявляється спостережливість народу або про природні явища («Пурга», «Метелиця»), або про які-небудь птахів і тварин («Дергач», «Ведмідь»). Наслідуйте звичкам звірів або птахів, намагайтеся надати їм риси людського характеру. Користуйтеся рухами, що імітують ходу гусей, ведмедів.

Корисні поради

Важливо, щоб до створення образу танцю були підключені відповідна музика світло, малюнки та костюми, а також хореографічна образна пластика.