Покупка нового об’єктиву — відповідальна справа. Від правильного вибору залежить якість ваших фотографій, їх чіткість і глибина. Щоб не розчаруватися в купленому об’єктиві, необхідно перевірити його на наявність дефектів.
Інструкція
- Тестування об’єктива починається зі зовнішнього огляду. Уважно подивіться, чи немає на пластмасових частинах об’єктива подряпин і потертостей. Зверніть увагу на можливі тріщини і вм’ятини — вони можуть говорити про те, що об’єктив кидали. Про це ж свідчить «цокають» звук лінз при легкому потрясиваніі об’єктива. З такими ушкодженнями об’єктив мало придатний для використання: навіть якщо він працює зараз, в майбутньому ви, швидше за все, зіткнетеся з проблемами фокус, зумування та іншими неприємностями. З особливою ретельністю огляньте гвинти. Подряпини на них і поруч говорять про те, що об’єктив розбирали, відповідно, ремонтували.
- Уважно огляньте лінзи. Допускається невелика кількість пилу і легкі невеликі (до 2мм) подряпини на передній лінзі — вони не будуть робити істотного впливу на знімки. Проте пил і подряпини на задній лінзі повинні вас насторожити: чим ближче до матриці знаходяться дефекти, тим більше вони позначаються на якості зображення.
- Якщо ваш об’єктив із зумом, покрутіть кільце зумування. Воно повинно рухатися плавно, не заїдати і не скрипіти. У той же час, кільце не повинно бовтатися, інакше важко буде утримати фокус. Видвіньте об’єктив на максимальну довжину і трохи покачайте, натиснувши на нього. Люфт повинен бути мінімальним.
- Тепер випробуйте об’єктив в дії. Оцініть чіткість фокус, зробивши кілька знімків як в автоматичному (AF), так і в ручному режимі фокусування (MF). Постарайтеся зробити знімки як на довгому, так і на короткому фокусі, а також сфотографувати предмети різної віддаленості. Виставте різні значення діафрагми, щоб перевірити, наскільки буде «миліть» об’єктив на максимально відкритій діафрагмі. Якщо в об’єктиві присутній стабілізатор, зробіть кілька знімків з середньою витримкою з ним і без нього, потім оцініть різницю.
- Відзняті кадри найкраще переглядати на великому моніторі. Якщо такої можливості немає, скористайтеся екраном фотоапарата, максимально наблизивши знімок. Оцініть різкість предметів, що потрапили в фокус, у тому числі не забудьте перевірити якість зображення по краях кадру — зазвичай воно там трохи гірше. І зверніть увагу на боке (зону розмиття, яка знаходиться не в фокусі).
Корисні поради
Об’єктив тестуйте з тією камерою, на якій він буде використовуватися.