Як топити сало

Як топити сало

Топлене сало ви можете купити в магазині і використовувати для приготування пирогів, печива, печені. Але домашнє топлене сало не зрівняється з магазинним — білосніжне, з м’яким багатим смаком. Крім того, в домашнє топлене сало, яке ви плануєте надалі використовувати для кондитерських виробів, можна додати цукор. Він не тільки підсолодить сало, але і збереже більше аромату.

Вам знадобиться

Сало
Велика каструля
Часте сито або марля

Інструкція

  1. Наріжте сало на невеликі кубики, розміром не більше сантиметра. Щоб вам було легше нарізати сало, попередньо подморозьте його.
  2. Поставте велику каструлю з важким дном на маленький вогонь і покладіть в неї кубики сала. Якщо ви боїтеся, що сало пригорить, додайте трохи теплої води. Вона все одно випарується при подальшому нагріванні.
  3. Повільно підвищуйте температуру, доводячи розтоплений жир до кипіння. Помішуйте сало час від часу. Коли сало почне танути, ви побачите як на його поверхню повільно піднімаються тверді частини, так звані шкварки. Дозвольте топленого сала кипіти до тих пір, поки шкварки не почнуть опускатися на дно. Ви так само можете керуватися показаннями кондитерського термометра. Як тільки температура підніметься до 120 градусів за Цельсієм, можете вимикати.
  4. Дайте топленого сала трохи охолонути і процідити його в банку, горщик або жароміцний контейнер через дрібне сито або марлеву тканину. Зберігайте шкварки окремо, в невеликій кількості жиру. Вони — ідеальне доповнення до яєчні, бобам, гречаної і горохової каші, картопляними галушками і багатьом іншим страв.
  5. Закрийте контейнер з топленим салом і помістіть в морозилку. Швидке охолодження запобіжить утворенню зернистості в продукті. Топлене сало можна продовжувати зберігати в морозилці або перемістити в холодильник.
  6. Якщо ви вирішили додати до сала цукор, робіть це відразу після того як сало повністю розтопиться і ви вимкнете його. Насипте пісок і акуратно розмішайте, дозволивши кристалам швидко розтанути.