Дуже важливо навчитися правильно стискати і тримати кулак при ударі, щоб уникнути пошкоджень кисті. Не менш важливо буде довести це вміння до автоматизму, так як на рингу колись зосереджувати свою увагу на те, як потрібно тримати кулаки.
Інструкція
- Розслабте вашу руку. При підготовці до удару не напружуйте її, щоб не стомлювати м’язи передпліччя і стискаючі м’язи кисті.
- Зігніть мізинець, безіменний, середній і вказівний пальці так, щоб вони своїми кінчиками упиралися в середину долоні. Це дозволить зафіксувати пальці і запобіжить від безлічі небажаних наслідків при неправильних ударах.
- Великим пальцем прикрийте зовнішню поверхню середніх фаланг вказівного і середнього пальців.
- Пензлем прийміть таке положення, щоб зовнішня її поверхню утворювала пряму лінію з зовнішньою поверхнею передпліччя. Основною помилкою багатьох початківців боксерів є згинання кисті, що при сильному ударі достатньо часто може приводити до переломів або вивихів кисті. Не допускайте цієї помилки.
- В момент удару на відміну від підготовчих рухів, коли слід тримати кисть і пальці розслабленими, тримайте кулак міцно стислим. Це збільшить силу удару і знизить імовірність отримання травми.
- Наносите удар головками п’ясткових кісток, переважно середнього і вказівного пальців, так як вони є менш уразливим і міцнішим і сильним місцем на кулаці. Для того щоб удар наносився без небажаних для вас наслідків, навчитеся бути дуже розбірливим у виборі мети для удару.
- На тренуваннях бережіть зв’язки кулака від розтягнень за допомогою смуг бавовняної тканини. Такі намотування продаються в спортивних магазинах. Кожен такий бинт має довжину близько 2,5 метра, а товщину — 3 см. Можете також застосовувати для фіксації еластичний бинт. Це дозволить вашим куркулям знаходитися в правильному і набагато менш небезпечному положенні при нанесенні ударів. Зрештою, ви будете звикати до того, як у вас поставлені руки і надалі навчитеся вже автоматично стискати і тримати кулаки правильно.