У тільки що народженої дитини кісточки дуже ніжні, і вони легко можуть піддаватися зовнішніх змін. Мускулатура тіла також ще не розвинена в належній мірі, і малюк не в змозі в перші місяці життя самостійно тримати голівку, спинку і т.д. Тому батькам дуже важливо правильно тримати немовляти.
Інструкція
- Перш за все, не бійтеся взяти дитину на руки. Це веде до скутості і незручності ваших рухів, що може заподіяти різного роду травму малюкові. Беріть його тільки двома руками, щоб забезпечити повну опору і не не впустити малюка. Не робіть різких рухів з дитиною на руках.
- Брати дитину з положення лежачи не складно, потрібно обома руками взяти його за грудну клітку. Великими пальцями спереду, а іншими підтримувати спину і голову малюка. Не варто робити різких рухів, ви повинні це робити спокійно, але впевнено.
- До 3 місяців немовляти краще тримати на вазі, так як у нього ще не розвинені м’язи шиї, і він не може самостійно тримати голівку. При цьому одна рука притримує шию і голову, а інша — сідниці. Таке становище дозволяє малюкові добре бачити маму і оточуючих.
- Від 3 до 6 місяців найкращий варіант — тримати малюка на руці. У цьому випадку головою дитина спирається на плече батьків, передпліччям руки ви тримаєте руки малюка, а кистю руки — стопи.
- Після 6 місяцем можна брати дитину на руки, однією рукою тримаючи його за груди, притиснувши спину малюка до ваших грудях, а іншою рукою обхопивши стегно дитини.
- Щоб руки не втомлювалися, і ви тим самим мали можливість носити дитину довгий час, є не погана поза, яка, до того ж, дозволяє маляті тримати голову самому. При цьому мама тримає дитину під пахвою, а вага малюка більшою мірою переноситься не на руки, а на стегно.
- Тримаючи малюка, слід міняти руки, щоб грудничок не звикав лежати тільки на одному боці, щоб уникнути викривлення хребта. Навчившись правильно тримати немовляти, можна забезпечити йому зручне і безпечне становище, яке не заподіє болю і травму дитині. Таким чином, маляті буде зручно і приємно пізнавати навколишній світ на ручках в будь-якому положенні.