Як всім давно відомо, в порожній землі нічого не росте. Якщо город не удобрювати, то врожаю чекати не доводиться. Рослини виростають слабкі і погано плодоносять. При посадці картоплі в землю, яку не удобрювали зібрати можна один горох. Виняток становить тільки чорноземна грунт і то в ній є не всі поживні речовини і при щорічній посадці їх запас невблаганно скорочується. Тому грунт завжди потрібно удобрювати.
Інструкція
-
Найпопулярніший вид добрива — гній. Він містить велику кількість поживних речовин і мікроорганізмів, що виділяють вуглекислий газ необхідний рослинам для нормального росту і харчування. Грунт, удобрена гноєм, стає більш рихла, що додатково сприятливо впливає на ріст і розвиток рослин. Найкращим для добрива городу вважається кінський гній і овечий. У ньому більше всього необхідного для рослин калію та азоту. Якщо на ділянку внести достатню кількість гною, то поживні речовини будуть надходити рослинам 5-6 років. І все б добре, але гній є дорогим добривом, і розкидати його по ділянці дуже важко, особливо одинокому літній людині. Щоб розкидати гній по присадибній ділянці потрібно чоловіча фізична сила.
-
Другий за популярністю вид добрива — перегній. Він є перепрів гноєм і містить ще більше поживних речовин. Витрата перегною повинен бути в 4 рази більше ніж гною. Після розкидання по ділянці землю потрібно відразу орати чи копати.
-
У зв’язку з високою ціною і першого і другого добрива садівники і городники влаштовують на ділянках компостні ями, куди скидають всю прополоти траву, овочеві очищення і все що може перегнити і піти наступної весни в якості добрива. Яму постійно поливають водою і стежать за тим, щоб все скинуте в яму перебувало у вологому стані. Навесні весь вміст ями розкидають по городу і закладають в грунт.
-
В даний час все частіше стали застосовуватися добрива, які не розкидають по всій ділянці, а вносять цілеспрямовано в кожну лунку картоплі, під кожен кущ помідорів чи капусти. Це великий спектр мінеральних добрив, які представлені в магазинах в широкому асортименті.
-
Нерідко городники намагаються удобрювати город тирсою. Толку від цього мало. Вони допомагають поліпшити структуру грунту і триваліше зберегти в ній вологу. Як добриво тирса діють тільки в перепрів вигляді. Для цього купу з тирсою необхідно поливати і закривати целофаном. Розкидати в якості добрива їх можна тільки на наступний рік.