Як укласти договір оренди нежитлового приміщення

Як укласти договір оренди нежитлового приміщення

Згідно з Федеральним законом 122 до нежитлових приміщень можна віднести споруди, будівлі та підприємства. Тому при складанні договору оренди слід керуватися главою 34 Цивільного кодексу РФ. Договір оренди повинен бути написаний від руки без застосування друкуючих пристроїв, складений у двох примірниках для кожної зі сторін, завірений у нотаріуса або посвідчений підписом свідків з обох сторін.

Вам знадобиться

- Паспорт орендаря;
- Паспорт орендодавця;
- Паспорт всіх свідків, присутніх при угоді;
- Свідоцтво про власність на приміщення.

Інструкція

  1. На початку договору вкажіть ПІБ власника нежитлового приміщення, адреса об’єкту і його технічні характеристики яких стосується: поверховість будівлі, будівлі або споруди, функціональне призначення об’єкта нерухомості, тобто, до якого виду об’єкта відноситься передане приміщення, склад, торгове приміщення, адміністративна або інші види використання.
  2. Вкажіть, який вид договору ви укладаєте. У даному випадку мова йде про договір оренди, тому слід писати, що сторони уклали договір оренди об’єкта нерухомості для використання, наприклад під складське приміщення або під торговий зал.
  3. Далі напишіть всі реквізити орендаря, ПІБ, домашню адресу та адресу фактичного місця проживання, паспортні дані, телефони для зв’язку, загалом, в договорі необхідно вказувати повну інформацію про орендодавця і орендаря.
  4. Повністю, докладно по пунктах вкажіть умови оренди. До умов оренди можна віднести правила використання зданого об’єкта нерухомості. Якщо ви здаєте приміщення під склад або торговий зал, то так і вкажіть. Також докладно опишіть умови зміни прямого використання. Наприклад, дуже часто приміщення знімають під склад, а організують у ньому цех з виробництва будь-якої продукції. Якщо ви здаєте нежитлові приміщення, і вас не цікавить, як їх будуть використовувати, то даний пункт з договору можете виключити.
  5. Обов’язково включите пункт про вартість оренди, терміни внесення орендної плати, термінах на які ви здали приміщення. Якщо в ньому знаходиться якесь майно, то докладно опишіть все, що ви передаєте в оренду.
  6. Вкажіть відповідальність сторін за виконання договору, умови дострокового його розірвання та штрафні санкції, які будуть застосовуватися до обох сторін за невиконання умов договору і за дострокове розірвання.
  7. Окремим рядком вкажіть, хто буде виплачувати вартість комунальних послуг, до яких відноситься оплата за освітлення, опалення, вивіз і прибирання сміття, вартість використання стаціонарного телефону і т.д. Якщо це включено в орендну плату, то напишіть, що всі послуги включені у вартість оренди. Але найчастіше за дані послуги розплачується орендар, тому слід вказати, що оплата комунальних платежів проводиться за рахунок орендаря приміщення.
  8. Внизу поставте свої підписи і дату складання договору. Під договором впишіть реквізити присутніх свідків та отримайте їх підписи.

Зверніть увагу

Якщо ви уклали договір оренди на строк більше 5 років, то він підлягає реєстрації в ФУГРЦ. Також не забувайте, що з будь-який прибуток необхідно виплачувати податки, тому з копією договору зверніться до районної податкової інспекції.

Корисні поради

Якщо ви укладаєте договір в нотаріальній конторі або використовуєте послуги юриста, то вам немає необхідності турбуватися про перерахування всіх пунктів. Професіонал з юридичною освітою врахує всі нюанси і вимоги закону на момент укладення договору і складе всі документи з урахуванням ваших вимог і побажань.