Почуття ревнощів відвідує кожного з нас час від часу і копошиться в голові зеленої змійкою. Воно може з’явитися десь зсередини і не залежати від сформованих обставин. Людина просто відчуває, що відбувається щось недобре, і навіть не може сам собі пояснити, в чому справа.
Інструкція
- З’ясуйте, чи є привід для підозр. У виправданою ревнощів немає нічого неправильного і хворобливого. Рвіть відносини з партнером, якщо відчуваєте, що він вас обманює. Ревнощі, що не має під собою підстав, беріть під контроль.
- Постарайтеся проігнорувати важкі думки, засуньте їх подалі, і згодом ви будете менше схильні до нападів ревнощів. Але остерігайтеся ховати їх дуже глибоко, тому що після пари чарок спиртного втратите самоконтроль, і вони заявлять про себе знову.
- Знайдіть в собі впевненість. Якщо причина ревнощів у низькій самооцінці, то вам допоможе пристойна порція любові до себе. Щоб підвищити її, попросіть близьких сказати вам, що вони сильно цінують вас.
Не задавайте своєму партнерові запитання: «Ти ще любиш мене?». Це може похитнути відносини між вами. - Проаналізуйте ваше почуття по «кісточках». Залучіть до такого розбору друзів, холодно розберіться у цих заходах. Можливо, після цього ви зрозумієте, що почуття страху того, що коханий піде до іншої, необгрунтовано.
- Розкажіть про виниклі страхах своєму партнерові. Чесно опишіть йому своє почуття, а любляча людина розвіє ваш сумнів.
У всіх конкретних випадках нападів ревнощів поділіться з ним виникли підозрами, намалюйте йому створилася картину: «Ти розмовляв з тією красунею, і я злякалася того, що вона тобі сподобалася».
Намагайтеся не накидатися на нього з докорами і сльозами, не кричіть, інакше ефект буде протилежний. - Уявіть себе на місці близької людини, і це не ви ревнуєте, а вас. Що відчуєте ви, коли зіткнетеся з підозрами і необгрунтованим страхом. А він спробує стати на ваше місце, перегляне свої дії, що викликають ревнощі у вас.
- Запам’ятайте, що улюблений з вами тому, що він сам хоче бути з вами поруч, а не з кимось іншим. Саме в вас є щось таке, що він більше цінує, ніж у когось іншого. А ви цього «щось» можете і не помічати.
- Не сподівайтеся, що почуття ревнощів зникне після відвідування психолога або розмови з друзями. На його викорінення необхідний час. Борючись з ним, ви боретеся з собою — за спокій і щастя.