Давайте визнаємо — розлучення, який став у нашому житті буденним явищем, все одно залишається негативним досвідом, в тій чи іншій мірі травмуючим членів розпалася сім’ї. Навіть мирні обопільні угоди про розставання в бездітних шлюбах — болючі. І, найчастіше, озираючись назад, в минуле, ми бачимо той момент, з якого все «пішло не так». Момент, коли щось ще можна було виправити. Можливо, зараз ви перебуваєте саме в цій точці, коли все ще можна виправити. Якщо ваш партнер доріг вам, не пропустіть свій шанс.
Вам знадобиться
Терпіння
Довіра
Любов
Бажання йти на компроміс
Інструкція
- У першу чергу, визнайте — ваш шлюб не ідеальний. У вашому шлюбі є проблеми. Не будьте перфекціоністом, проблеми — це нормально. Те, що люди люблять один одного не означає того, що вся сімейне життя у них буде складатися рівно, що вони завжди будуть знаходити спільну мову, і в шлюбі не буде жодних розбіжностей. Точно також виникли складності зовсім не говорять про те, що ваш шлюб вичерпав себе, і вам обов’язково необхідно розлучитися. Багато пар, що відзначили срібну або навіть золоте весілля, проходили колись через конфлікти і непорозуміння. Головне — те, що вони впоралися з цим. Впораєтеся і ви.
- Підготуйтеся до розмови з чоловіком. Напишіть список речей, які вас не влаштовують, подумайте, що для вас важливо, а де ви готові піти на компроміс. Постарайтеся не шукати винних, не звинувачувати чоловіка, а аналізувати свої почуття.
- Попросіть партнера виділити вам час для розмови. Не треба починати бесіду тоді, коли це зручно і комфортно вам, навіть якщо вам здається, що завтра буде пізно. Цілком можливо, що ваш чоловік втомився, роздратований, голодний, у нього був важкий день, і він буде налаштований негативно. Розмова все одно не вийде, так навіщо його починати? Якщо у вас є діти, постарайтеся, щоб вони не були присутні при вашій розмові. Зробіть так, щоб у призначений час вас не відривали і не турбували. Вимкніть всі телефони.
- Приготуйте чаю або кави, налийте собі по келиху вина. Налаштуйтеся на мирну бесіду, а не на конфлікт інтересів. Позначте проблему, скажіть, що ви відчуваєте — ваш шлюб під загрозою, але ви готові докласти всіх зусиль, щоб його зберегти. Дайте партнеру ручку та папір і попросіть його описати, що не влаштовує його, що він би хотів поміняти. Обміняйтеся листами.
- Говоріть про свої почуття. Постарайтеся обійтися без взаємних звинувачень. Шукайте спільні точки, а не те, що вас роз’єднує. Згадайте про те, чому ви вибрали один одного? Чому одружилися? Що змінилося з тих пір? Якщо ви і чоловік готові йти на зустріч один одному, прийдіть до компромісу.
- Якщо ви обоє хочете зберегти шлюб, але у вас ніяк не виходить домовитися про якісь прості речі, саме час звернутися до професійного консультанта. Буває що те, що нам зсередини здається нездоланним розбіжністю, є просто поглядом на проблему не з того боку і психолог допоможе вам це усвідомити.
- Якщо ваші проблеми зайшли так глибоко, що вам потрібно пожити окремо, не противитися цьому. Запропонуйте пожити тиждень не разом, а тільки потім вирішувати. Можливо, що за цей час ваш партнер згадає про те, як ви йому дороги, відчує, що не готовий вас втрачати, і ви все-таки зможете домовитися. Якщо ви не дасте йому цього «простору для маневру», він все одно піде від вас, відчувши себе в пастці.
- Якщо ви про щось домовилися — виконуйте обіцянки. Не повертайтеся до тієї ж точки, з якої ви починали, не звинувачуйте чоловіка в тому, що було до ваших домовленостей і не шукайте собі виправдань у минулих образах. Ви або хочете все виправити, або ні. Хочете? Робіть!
Зверніть увагу
Якщо ваш чоловік сильно змінився з моменту вашого весілля, став застосовувати до вас фізичне насильство, потрапив у залежність від алкоголю, наркотиків, ігри, не намагайтеся врятувати свій шлюб. Рятуйте себе.