Гостре інфекційне захворювання вітрянка, відрізняється від багатьох інфекцій дуже високим ступенем зараження. Про це говорить і її назву: вітрянка — поширювана зі швидкістю вітру. Інша причина такої високої заразність вітряної віспи в тому, що вона не проявляє себе протягом кількох днів, хоча хворий у цей час вже є джерелом інфекції. Як можна уникнути вітрянки — це питання часто турбує дорослих, що мають маленьких дітей або не перехворіли нею в дитинстві.
Інструкція
- А чи варто її взагалі уникати? Усі дитячі інфекції, в тому числі і вітрянка, набагато краще переносяться в юному віці. Чим старше хвора людина — тим більше ускладнень він ризикує отримати від будь-якої «дитячої болячки». Це пояснюється тим, що захисні механізми дорослого організму працюють краще, ніж дитячого, і наносять велику шкоду йому самому. Саму значну небезпеку у дорослих при захворюванні вітрянкою уявляють приєднуються інфекції — енцефаліт та інші. Крім цього, у дорослих хворих часто виникає гнійничкові ускладнення, яке вкрай рідко буває у дітей. Таким чином, можна підвести наступний підсумок — уникати вітрянки, поки ваша дитина ходить у дитячий садок і початкову школу, не варто. Краще, якщо він перехворіє нею зараз.
- Інша справа, якщо існує небезпека захворіти вагітній жінці. Крім того, що вітрянка принесе шкоду породіллі, вона може негативно вплинути на плід, що розвивається, аж до його загибелі. Вітрянка у мами в першу половину вагітності викликає у майбутньої дитини розумову і фізичну недостатність, патології зорового нерва. Звичайно, вірогідність такого поганого розвитку подій невелика — 1 шанс із 100, але, тим не менше, ризик існує, і якщо ви захворіли, варто терміново звернутися до лікаря. Захворювання в другу половину вагітності несе менше небезпек — головне, щоб заразний період не збігся з пологами, щоб не інфікувати малюка. Якщо ж така небезпека є — мамі і дитині вводять специфічну сироватку з антитілами.
- Таким чином, вітрянки потрібно уникати тільки під час вагітності. Якщо ви завагітніли і не знаєте, чи хворіли ви нею чи ні, можна зробити аналіз на антитіла. Якщо він покаже, що вітряною віспою ви не хворіли, потрібно зробити від неї щеплення. У такому випадку ви будете захищені від неї під час очікування малюка.
- Крім цього, під час вагітності має сенс дотримуватися деяких правил безпеки. Постарайтеся триматися подалі від кожного, у кого можна спостерігати симптоми грипу та ГРЗ — це може бути вітрянка до того, як висипали бульбашки. Не варто близько спілкуватися і з тим, хто недавно, менше трьох тижнів тому, контактував з хворим вітрянкою. Якщо він заразився, то може інфікувати і вас. Уникайте контактів з хворими оперізувальний лишай. Це гостра поворотна форма вітрянки, якою заражаються ослаблені або літні люди.
- Якщо ви все ж контактували з хворим на вітряну віспу — негайно сповістіть про це лікаря, щоб він виписав вам вакцинацію імуноглобуліном. Також варто проконсультуватися з приводу вакцинації ваших близьких, не хворіли на вітрянку, щоб вони не могли захворіти і заразити вас.