Яким би добротним і просторим не був приватний будинок, але якщо він не обладнаний сучасними системами життєзабезпечення, проживання в ньому не може бути абсолютно комфортним. Відстань до міських інженерних комунікацій ускладнює благоустрій будинку, але не робить його неможливим. Установка автономних інженерних систем дозволяє зробити життя в приватних будинках не менш комфортною, ніж в упорядкованих міських квартирах.
Вам знадобиться
— труби і фітинги для водопроводу, опалення та каналізації;
- Газовий або дизельний котел;
- Батареї опалення;
- Водяний погружной насос;
- Газова або дизельна електростанція;
- Будівельний інструмент;
- Цемент;
- Пісок.
Інструкція
- Забезпечення будинку електроенергією
Підведіть до будинку електроенергію. Якщо поруч проходить електролінія з напругою 220 В, це не викличе жодних ускладнень. В іншому випадку буде потрібно підведення окремої лінії з установкою під неї опор. Може знадобитися навіть установка трансформаторної підстанції.
- Якщо підключення до центрального електропостачання неможливо, придбайте газову або дизельну електростанцію необхідної потужності. Сучасні автономні генератори електроенергії забезпечують повністю автоматичний режим роботи з параметрами напруги, ні в чому не поступаються параметрам централізованих електромереж.
- Пристрій водопроводу
Якщо неподалік від будинку проходить центральний водопровід, підключіться до нього. Для цього прокопати траншею від фундаменту будинку до водопровідної труби глибиною близько 1,5 метра. Покладіть в неї пластикові труби, провівши їх під фундаментом будинку в підвальне приміщення. Здійсніть розведення водопровідних труб у будинку. Підключіть трубу до центрального водопроводу і закопайте траншею. Слід мати на увазі, що врізку в центральний водопровід необхідно узгодити з комунальною службою.
- Якщо центральний водопровід відсутній, викопайте колодязь або пробурити свердловину і опустіть в них водяний погружной насос. Встановіть на горищі будинку утеплений бак для води. Здійсніть розводку від нього водопровідних труб у всі приміщення будинку (кухню, санвузол та ін.) З’єднайте магістраль погружного насоса з баком. Оснастіть систему водопостачання керуючої апаратурою, в автоматичному режимі включає або відключає насос в залежності від рівня води в баку.
- Теплопостачання будинку
Встановіть в будинку батареї опалення та змонтуйте опалювальний контур з установкою колектора в підвалі будинку. Якщо це можливо, підключіть колектор до центральної опалювальної системи. Якщо можливість скористатися центральним опаленням відсутній, встановіть в підвалі будинку газовий або дизельний котел і підключіть його до опалювального контуру. Забезпечте автоматичний режим роботи котла, оснастивши систему опалення температурними датчиками і виконавчої апаратурою, що включає і відключає пальника в залежності від показань термодатчиків.
- В якості палива для котла використовуйте газ або дизпаливо. Якщо неподалік проходить центральний газопровід, підведіть газ від нього. Якщо газопровід відсутній, використовуйте дизельне паливо. В цьому випадку придбайте бак великої місткості і епізодично заправляйте його дизпаливом. Для опалення будинку можна використовувати і електроенергію, однак газ або дизпаливо обійдуться значно дешевше.
- В якості альтернативи батарейного опалення можна влаштувати водяні, кабельні або плівкові теплі підлоги. Вибір конкретної системи слід робити, грунтуючись на порівнянні різних показників — теплових характеристик, капітальних витрат на пристрій, витрат на експлуатацію.
- Пристрій каналізації
Придбайте готовий септик або виготовте його самостійно з бетону — у вигляді двокамерному ємності прямокутної форми, поглибленої в землю не менш ніж на 1,5 м. Септик повинен розташовуватися на відстані від фундаменту будинку не менше 5 метрів. Влаштуйте систему фільтрації відводяться з септика стічних вод (дренажні труби і траншеї).
- Встановіть в будинку стояк з пластикової труби Ду не менше ніж 100 мм. Верх стояка повинен проходити в горищне приміщення, низ — в підвал будинку. З’єднайте стояк з септиком відвідної трубою того ж діаметру, що і стояк. Труба повинна мати нахил в сторону септика.
- Підключіть до стояка відвідну трубу від унітазу. Зробіть розведення трубопроводів, відвідних стічні води з кухні, санвузла, ванної кімнати і пр., звівши їх в єдину колекторних трубу. Підключіть останню до стояка.