Якщо вас турбують періодичні головні болі, що супроводжуються запамороченням, слабкістю і шумом у вухах, а також мигтінням «мушок» перед очима і стомлюваністю, значить потрібно перевірити свій артеріальний тиск і спробувати усунути причини, які викликали його підвищення.
Інструкція
- Спочатку потрібно переконатися, що у вас дійсно підвищений тиск. Для цього навчитеся правильно його вимірювати. Крім точного дотримання інструкцій, які додаються до апарату для вимірювання тиску — тонометр, виконайте ряд дій перед виміром. Протягом доби напередодні вимірів не використовуйте очні і носові краплі. Виключіть вживання міцного чаю та кави за годину перед дослідженням, а також не паліть у цей період часу. Якщо була фізична або емоційне навантаження, 15 хвилин проведіть у стані спокою. Вимірюйте артеріальний тиск тричі, з інтервалом не менше двох хвилин. Якщо є різниця між цифрами, проведіть виміри добового артеріального тиску в умовах стаціонару, воно буде фіксуватися кожні 30 хвилин.
- Якщо в результаті досліджень з’ясувалося, що ваше робоче тиск тримається протягом доби на рівні 130/80-139/89, значить пора застосовувати заходи для усунення причин підвищення і профілактики розвитку артеріальної гіпертонії.
По-перше, киньте курити. По-друге, перестаньте вживати алкоголь або хоча б знизьте частоту і дозу прийнятого спиртного. По-третє, якщо є зайва вага — займіться фізичними вправами і переглянете харчовий раціон. Скоротіть вживання кухонної солі до 5 мг на день, тобто не досолюйте готову їжу і виключите продукти з високим вмістом хлориду натрію (солоний огірки, чіпси і т.д.).
Фізичні навантаження повинні бути рівномірними, динамічними і регулярними. Почніть з ходьби помірно швидким кроком, по 40 хвилин щодня. Намагайтеся розподілити навантаження на організм таким чином, щоб почувати після занять не дискомфорт, а приємну легку втому. - Паралельно з ліквідацією причин підвищення тиску почніть фітотерапію. Якщо симптоми артеріальної гіпертензії з’являються після хвилювань і вас турбує внутрішня напруга і поганий сон, почніть прийом заспокійливих зборів. Це настій валеріани, пустирника і відвар меліси. Якщо на обличчі і ногах з’являються набряки, періодично виникає задишка, приймайте сечогінні трави. Це настій листя брусниці, мучниці і відвар шипшини. Врахуйте, що сечогінні засоби вимивають з організму калій. Для заповнення дефіциту цього елементу їжте продукти, в яких він міститься — банани, курага і гречана крупа. Спазмолітичну дію на судини має чорноплідна горобина, а настій глоду і звичайної горобини підвищують еластичність судинних стінок і сприяють профілактиці атеросклерозу.
- Якщо незважаючи на всі вжиті заходи покращення не відбувається, а середній тиск стало 140/90 мм.рт.ст. і вище, обстежтеся у кардіолога, ендокринолога і нефролога. Підвищення тиск часто є ознакою захворювання нирок, таких як гломерулонефрит, нирково-кам’яна хвороба або полікістоз. Артеріальна гіпертензія також супроводжує деякі вади серця і захворювання щитовидної залози.