В деяких випадках, передбачених законодавством, працівника дозволяється відсторонити від роботи. Для цього видається наказ, підставою якого є підтверджуючі документи. При відстороненні співробітника від виконання посадових обов’язків заробітна плата не нараховується. Коли підстави вичерпані, складається розпорядження про скасування наказу про відсторонення.
Вам знадобиться
— Трудовий кодекс РФ;
- Кримінальний процесуальний кодекс РФ;
- Бланк наказу;
- Документи, що є підставою для відсторонення;
- Документи співробітника.
Інструкція
- При порушенні трудової дисципліни, наприклад, явку співробітника в стані наркотичного, алкогольного сп’яніння, ви маєте право відсторонити спеціаліста від роботи. Для цього складіть наказ. Спеціальної форми такого розпорядження не існує, тому використовуйте бланк, розроблений компанією.
- Вкажіть найменування організації (повне, скорочене). Напишіть номер. Дату наказу. Впишіть персональні дані, назва позиції, відділу, де оформлений фахівець. В якості підстави розпорядження вкажіть довідку лікаря або іншого компетентного особи. При алкогольному, наркотичному сп’янінні висновок медичного працівника є обов’язковою процедурою.
- У графі теми наказу напишіть відсторонення працівника від виконання трудової функції. Якщо можливо визначити дату закінчення дії розпорядження, впишіть її.
- При відстороненні фахівця від роботи у разі порушення нею кримінальної справи дату закінчення дії наказу визначити, як правило, неможливо. Це пояснюється тим, що судовий розгляд і розслідування може тривати в межах від одного до двох років. У такій ситуації як підстава розпорядження вкажіть повідомлення відповідного органу. При знятті звинувачень з працівника видайте наказ про скасування розпорядчого документа про відсторонення від виконання трудових функцій. В даному випадку підставою слугуватиме постанова прокурора, слідчого або дізнавача.
- При відстороненні співробітника від роботи за медичними показаннями, наприклад, у працівника виявлено інфекційне захворювання, видайте наказ, дія якого може бути припинено у тому випадку, коли фахівця повністю вилікувався від хвороби.
- Паралельно з наказом про відсторонення, складіть розпорядження про призупинення виплати винагороди співробітнику. Якщо дата припинення підстави відома, вкажіть її в розпорядчому документі.
- Трудовим кодексом РФ і іншими федеральними актами Уряду РФ передбачена відповідальність за незаконне відсторонення від роботи. Для припинення виплати заробітної плати потрібно керуватися статтею 76 ТК РФ, в якій передбачено перелік підстав для відсторонення.