Гідне утеплення димоходу — це гарантія того, що під час експлуатації не трапиться переохолодження, яке загрожує випаданням конденсату. Димар, виконаний з цегли, можна утеплити, попередньо обштукатурити його.
Вам знадобиться
Вапняно-шлаковий розчин з додаванням цементу, арматура, сітка, вода, вапняна або крейдяна фарба, дерев’яний каркас, шифер, теплоізоляційний матеріал, гіпсові або бетонні плити.
Інструкція
- Встановіть арматуру. Натягніть по арматурі сітку. Необхідно, щоб сітка відступала від труби димоходу приблизно на 20-30 мм. Вона повинна опинитися в товщі штукатурки.
- Змочіть трубу водою. Нанесіть перший шар штукатурки. Нанесіть ще кілька шарів тістоподібного розчину (від 3 до 5). Завдавши останній шар штукатурки, розгладьте і затріть поверхню. Потім дайте штукатурці просохнути.
- Коли розчин просохне, усуньте тріщини, якщо вони є, і покрийте поверхню вапняної або крейдяний фарбою.
- Виготовте або візьміть готовий дерев’яний каркас, який повинен бути більше димоходу, щоб між каркасом і трубою залишалася відстань приблизно 100-120 мм. Облицюйте каркас шифером. Оббитих стороною приставте каркас до труби і скріпіть між собою всі плити.
- Закрийте верх під покрівлею плитами з гіпсу або бетону. Замажте наявні щілини.
Заповніть простір між щитами і димоходом теплоізоляційним матеріалом, здатним витримати високу температуру.
Утеплити цегляний димохід також можна, облицювавши його шлакобетонних плитами. У цьому випадку плити кріпляться до труби за допомогою дроту. Використовуються плити, товщина яких складає 40-50 мм. Шви закладають розчином гіпсу.
Зверніть увагу
Який би утеплювальний матеріал не був використаний при роботі, слід періодично оглядати димохід. При наявності будь-яких ушкоджень, навіть тих, які можуть здатися незначними, їх необхідно відразу ж усунути.