Більш ніж 40% всіх енергоресурсів сучасне людство використовує для обігріву та охолодження. Правильне утеплення будинку дозволяє не тільки знизити витрати на опалення, але і створити в оселі здоровий хороший мікроклімат і збільшити термін його експлуатації.
Інструкція
- Утеплення будинку найкраще робити ще при будівництві. Вибір матеріалу залежить від конструкції самого будинку. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент різних теплоізоляційних матеріалів. В цілому їх можна розділити на неорганічні і органічні. В основі органічних лежить природне сировину, таку як шерсть, дерево та ін. Вони недовговічні і погано переносять вологу. Гарною теплоізоляцією та іншими технічними характеристиками володіють матеріали на основі синтетичних речовин. Наприклад, поліестерол.
- У кам’яному будинку краще утеплити всі конструкції. Але найбільш уразливими місцями є стіни і вікна (фасадна частина будинку). Через них втрачається 50% тепла. Ще 20% іде через дах і від 5 до 10% — через підвал.
- Існує кілька способів утеплення фасаду будинку: зовнішнє утеплення, внутрішнє утеплення і утеплення усередині стіни. Утеплення може проводитися обштукатурюють, кільцевої кладкою або застосуванням вентильованих фасадів.
- Кам’яні будинки особливо потребують утеплення. Цегляні стіни краще утеплити із зовнішнього боку за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Але якщо все ж обшивка стін будинку відбувається з внутрішньої сторони, то необхідна гідроізоляція і утеплювач, закритий пароізоляцією. Як матеріал в цьому випадку використовуються деревно-волокнисті плити, опілкобетон або термоизоляционні блоки. Товщина стін не повинна бути менше 60 см. Краще всього використовувати штукатурні системи утеплення. Повітряні прошарки, які виникають при кладці, не повинні перевищувати 6 см. Згодом ці порожнини закладаються мінеральною повстю. При використанні пінопласту теплоефективність може бути збільшена в два рази.
- Оскільки кам’яний будинок прогрівається і охолоджується повільно, то при різких температурних перепадах на внутрішній поверхні іноді виникає конденсат. Щоб цього уникнути, при утепленні стін будинку рекомендується обшивати їх дерев’яними дошками.
- Після завершення робіт по утепленню кам’яного будинку можна приступати до насолоди життям у своєму затишному житлі.