Будівельники несхвально ставляться до утеплення стін зсередини, оскільки пари води, в надлишку присутні в повітрі квартир, можуть проникати через утеплювач до холодної стіни і конденсуватися на ній. Однак утеплення зовні є дорогим і складним процесом. Тому всупереч рекомендаціям багато хто приймає рішення утеплювати квартиру зсередини. При дотриманні певної технології можна одержати цілком прийнятний результат. Інакше, є ймовірність у результаті побачити відвологлі стіни, уражені грибком. Як же утеплити стіну зсередини і не випробувати розчарування?
Вам знадобиться
- Плити екструдованого полістиролу товщиною 20-30 мм;
- Гіпсокартон;
- Пароізоляція;
- Тарілчасті дюбеля;
- Електродриль;
- Клей СМ11ceresit;
- Грунтовка;
- Наждачний шкурка;
- Набір будівельного інструменту (валики, шпателі тощо);
- Антигрибковий склад.
Інструкція
- Один з варіантів утеплення стіни — з використанням гіпсокартону.
Просушіть стіну, якщо вона мокра, промажте її антигрибкові складом, дотримуючись заходів безпеки. Зачекайте, поки стіна повністю висохне. - Обшийте стіну листовим полістиролом, домагаючись відсутності зазорів між листами. Кріплення утеплювача починайте з нижнього кута стіни. Листи кріпите по кутах тарельчатимі дюбелями, просвердлюючи отвори під них електродрилем з победітовим свердлом.
- Покрийте утеплювач шаром пароізоляції, зміцнюючи його до стіни скотчем. Їм же проклеюються і стики пароізоляції. Ретельно перевірте покладений шар на герметичність. Його якість багато в чому визначає кінцевий результат всієї роботи.
- Прикріпіть до стіни дерев’яні рейки з інтервалом 30 см один від одного. Товщина всіх рейок повинна бути однаковою. Кріплення здійснюйте за допомогою електродрилі та цвяхів або шурупів з пластмасовими пробками.
- Обшийте стіну гіпсокартоном, зміцнюючи його до рейок цвяхами з широким капелюшком. Обшивку починайте з правого або лівого нижнього кута. Закінчивши кріпити листи, прошпаклюйте їх стики, проклейте серпянкой. Прогрунтуйте поверхню стіни.
- Іншим варіантом є утеплення із закладенням полістирольних листів всередину стіни.
Проведіть обробку стіни антигрибковим засобом і обшийте стіну листовим полістиролом, як описано для першого способу. - Покрийте утеплювач клеєм для плитки СМ11ceresit. Клей виконує дві функції — надає стіні монолітність і міцність, а також є пароізоляцією.
- Накладіть на клей пластикову будівельну сітку, прікативая її валиком. Поверх сітки нанесіть ще один шар клею. Вирівняйте поверхню стіни за допомогою правила та затирання.
- Просушіть стіну і зачистите її наждачним папером, закріпленої на інструменті з плоскою поверхнею. Під час зачистки користуйтеся респіратором.
- Прогрунтуйте стіну. Якість грунтовки має велике значення, оскільки вона нарівні з плитковим клеєм бере на себе роль пароізоляції. При описаною схемою утеплення щодо стіни виявляється можливою будь-яка подальша обробна операція.
Корисні поради
Хорошим варіантом є утеплення стін двома шарами полістиролу з перекриттям стиків першого шару. У цьому випадку початкову товщину листів можна взяти меншою.