BIOS (Basic Input Output System) — зберігає в собі всі основні настройки комп’ютера. Сюди відносяться системний час, частоти процесора, системної шини і оперативної пам’яті, режими роботи різних вбудованих в материнську плату пристроїв, порядок завантаження дисків при старті комп’ютера і багато іншого. Тому часто виявляється необхідним зайти в налаштування BIOS.
Вам знадобиться
- Комп’ютер з ОС Windows.
Інструкція
- У момент початкового завантаження комп’ютера спочатку з’являється інформація про відеокарту, її виробника, обсязі встановленої відеопам’яті і т.д. Після цього на екрані з’являється вікно самотестування комп’ютера, при якому він перевіряє всі підключені до нього пристрої, у тому числі оперативну пам’ять. Потім на екрані ви побачите запрошення для входу в настройки BIOS. Важливо не пропустити цей момент, тому що в противному випадку повторити спробу заходження в BIOS можна буде тільки після повного перезавантаження комп’ютера або його повторного включення.
- Саме запрошення входу в BIOS може виглядати по-різному, але в ньому зазвичай вказується, яку клавішу натиснути для заходу в налаштування. За замовчуванням — це клавіша DEL, але зустрічаються й інші, залежні від виробника BIOS і материнської плати. Це можуть бути F1, F12 або цілі комбінації, наприклад, комбінація Ctrl + Alt + Esc. Захід в BIOS часто супроводжується інформаційними повідомленнями. Наприклад, ви можете побачити на екрані напис Entering BIOS Setup або інший подібний текст. Якщо ви побачите таке повідомлення, то почекайте п’ять-десять секунд, які необхідні для завантаження для користувача інтерфейсу, після чого вам відкриється екран BIOS.
- Отже, після появи запрошення натисніть відповідну клавішу, після чого ви потрапите в налаштування BIOS. Про те, яку кнопку натиснути, також можете прочитати в керівництві до комп’ютера або материнської плати.
- Якщо монітор ще не прогрілося (актуально для багатьох електронно-променевих моніторів), картинки на екрані ви не бачите, то вчините так: відразу після включення комп’ютера часто натискайте ту клавішу, яка необхідна для заходу в BIOS. Це дасть гарантію того, що ваше натискання не буде втрачено і обов’язково відпрацює, коли система буде чекати цієї дії.