Майже кожна майбутня мама хоче щось пошити або зв’язати своїми руками для малюка, який ось-ось має з’явитися на світ. Якщо ви вмієте в’язати лицьові і виворітні петлі, це допоможе створити безліч милих і дивовижно гарних речей для малюка.
Вам знадобиться
- Спиці (номер залежить від товщини ниток)
- Гачок
- Нитки (приблизно 250 г)
- Ножиці
- Блискавка
- Голка
Інструкція
- Комбінезон.
Як приклад розглянемо в’язання дитячого комбінезона і пінеток на малюка 6 місяців.
Почніть в’язати з верхньої частини — кофти. Основна в’язка лицьового боку — 1 лицьова петля, 1 виворітна.
Для в’язання спинки наберіть на спиці 50 петель. Пров’яжіть основний в’язкою 2 см. Наступний лицьовий ряд в’яжіть таким чином: пров’яжіть 1 ліц.п., 1 ізн.п., 1 ліц.п., 1 ізн.п., зробіть накид, знову лицьові і ізніночние петлі, потім повторюйте накид знову через 4 петлі. З виворітного боку накид пров’язуйте разом з лицьового петлею. Так утворюються отвори, через які потім пропустіть шнур або стрічку.
Продовжуйте основну в’язку ще приблизно 16 см.
Далі починайте убавленіе петель для рукавів. В 4 лицьових рядах пров’яжіть разом по 2 співали, на початку і в кінці ряду. Загалом має бути збавляючи 8 петель. На спицях залишилося 42 петлі.
Через 28 см від початку в’язання починайте убавленіе петель для вирізу горловини. Для цього необхідно закрити 12 центральних петель і в’язати обидві частини (по 15 петель) окремо, закриваючи при цьому з боку вирізу горловини ще по 1 петлі. З обох сторін залишиться по 14 петель.
Через 1,5 см в’язки закрити петлі кожного плеча. - Передня частина складається з 2 поличок. Для кожної полички потрібно набрати по 25 петель. В’язати аналогічно спинці, роблячи отвори для шнурка.
Через 18 см від початку в’язання починайте збавляти петлі: для лівої полички на початку лицьового ряду, для правої — в кінці.
Відміряйте 10 см від початку збавляння заплав для рукава і починайте закривати петлі для вирізу горловини. Зменшуйте по 1 петлі в двох лицьових рядах: для лівої полички в кінці ряду, для правої — на початку. - Пришийте полички до спинки. Щоб зробити рукава, їх можна пов’язати окремо, набравши 40 петель і провязав основний в’язкої 20 см, а потім пришити.
Також можна на спиці надіти петлі вільного краю отвору для рукавів. Наберіть 40 петель і в’яжемо по колу 20 см. - Після того, як пришиті рукави, прістуайте до нижньої частини комбінезона — штанів. Їх можна пов’язати окремо. Наберіть 50 петель, пров’яжіть приблизно 13 см основний в’язкою, потім закрийте 3 центральні петлі і в’яжіть кожну штанину окремо.
Через 35 см від початку в’язання петлі закрийте.
Другу половину в’яжіть так само. З’єднайте обидві частини і пришити до кофти.
Також можна зв’язати штани, набравши петлі з нижнього вільного краю кофти, і продовжувати роботу, як якщо б в’язали окремо. - Ушийте блискавку для з’єднання передніх поличок і гачком зв’яжіть шнурок з довільної кількості повітряних петель. На кінці цього шнурка можна прив’язати колечка: наберіть 5 повітряних петель, обв’яжіть їх стовпчиком без накиду. Комбінезон готовий.
- Пінетки.
Способів в’язання пінеток безліч. Розглянемо варіант для даного прикладу.
Пінетки почніть в’язати зі ступні, лицьова сторона в’яжеться лицьовими петлями, виворітна — виворітними. Наберіть 37 петель. Пов’яжіть 1 петлю, зробіть накид, Далі 17 петель, знову накид, 17 петель, накид, 1 осіб. п. Так пров’яжіть 2 см. На виворітній стороні накиди пров’язуються разом з петлями.
Далі гумкою 1 * 1 в’яжіть ще 2 см. Після цього в’яжіть лицьовими 7 центральних петель, при цьому пров’язуючи в кожному особовому ряду разом крайню петлю середній частині і по одній петлі бічних від неї частин. Приблизно через 6 см від початку в’язання миска закінчите убавленіе петель і продовжите роботу гумкою 1 * 1. Через 4 см зробіть отвори для шнурків: на лицьовій стороні накид через кожні 4 петлі, на виворітній пров’яжіть разом накид і лицьову петлю.
Провязав 2 см, закрийте петлі. Зшийте боку пінетки, зв’яжіть шнур, як для комбінезона.
Зв’яжіть друге пінетки.
Корисні поради
При в’язанні дитячих речей зручніше користуватися круговими спицями.
Намагайтеся не занадто сильно затягувати петлі. Від цього виріб матиме неакуратний вигляд. Щоб цього уникнути, можна взяти спиці на полномера більше.
Можна в’язати виріб нитками різних кольорів, щоб воно виглядало веселіше. Тільки товщина пряжі повинна бути однаковою.