Другий ряд так само, як і всі наступні повинен починатися з петель підйому. У записах схем вони розташовуються на початку. Непарні ряди повинні «зчитуватися» справа наліво, відповідно і в’язатися вони повинні в тому ж напрямку. Близько другого ряду в схемах ставиться квадратна дужка, яка позначає рапорт по вертикалі. Це означає, що всі ряди повинні в’язатися однаково.
Вам знадобиться
Гачок, нитки
Інструкція
- Чому перший ряд роботи не вважається повторюваним, адже він теж пров’язується стовпчиком з накидом?
При вив’язування першого ряду гачок вводять в ланцюжок набору, ось тому перший ряд запису в схемах не включається до рапорту. А ось спосіб вкаливанія гачка при вив’язування другого ряду повторюється і далі. Ось тому другий ряд і прийнято вважати повторюваної частиною малюнка або рапортом по вертикалі. - Коли потрібно вив’язувати петлі підйому для чергового ряду — перед поворотом або після повороту вже готової частини роботи?
Принципового значення це не має. Найголовніше, щоб ви при завершенні другого і наступних рядів, останній — керамічний — стовпчик прикріплювали, уколюючи гачок в саму верхню петлю підйому, повернувши виріб лицьовою стороною до вас і захопивши 2 часточки цієї петлі, так само як і під час роботи зі складальної ланцюжком . Якщо проводити поворот вироби на 180C рухом вироби вниз, то ланцюжок з петель підйому проляже по краю роботи більш акуратно.
Перший стовпчик у виробі (після петель підйому) потрібно провязать, продевая гачок у вершину другого з краю стовпчика від попереднього ряду. Не можна гарувати або виколювати стовпчики над кромочним стовпчиком в попередньому ряді: на початку кожного ряду по кромці розташовані петлі підйому. Увага: після повороту вироби вершини стовпчиків попереднього ряду повинні залишитися ліворуч від «ніжок». Якщо виріб у вас розширилося, то це означає, що після пров’язати перший стовпчик вироби, уколюючи при цьому гачок в керамічний стовпчик у попередньому ряді.
В кінці ряду вироби після останнього стовпчика не забудьте провязать крайкового стовпчик з накидом, інакше полотно буде звужений. - Закінчуючи зразок або виріб, обірвіть або обріжте нитку, залишивши тільки кінчик для закріплення. Спочатку витягніть цей кінчик гачком крізь робочу петлю, а потім за допомогою голки закріпіть його з вивороту. Особливо ретельно потрібно закріплювати нитку, яка зроблена з м’яких і шовковистих волокон.