Як в’язати «рачій крок»

Як в'язати

Для початку визначимося з тим, що таке рачій крок. Це один з безлічі елементів оздоблення, який в’яжуть задом наперед (зліва направо) за особовим обороту вироби. Нитка обробки можна приєднати до виробу, а можна продовжити обв’язку ниткою основною. Робити це можна в такий спосіб: гачок вводиться в останню петлю в ряду. Потім петля витягується і пров’язується петля підйому або повітряна петля, як її ще називають. Робимо все так, щоб між ниткою підйому і робочою ниткою перебував короткий кінець нитки.

Інструкція

  1. В’язати рачій крок можна безліччю способом, розглянемо два найбільш популярних.

    Перший спосіб вимагає використання стовпчиків без накиду. Гачок вводиться в петлю, захоплює робочу нитку і її простягає так, щоб у нас вийшло дві петлі на гачку. Ці петлі пров’язуються від робочої нитки. Потім процедура повторюється, і у нас виходить красива обв’язка рачьім кроком.
  2. Тепер спосіб другий. Тут використовується пишний стовпчик. Гачок вводиться під петлю, захоплює і простягає робочу нитку, роблячи її трохи довше, ніж в способі номер один. Робиться накид.
  3. У ту ж петлю вводиться гачок і витягує петлю (перша петля не вважається в подальшому). Дивимося, що у нас виходить на гачку — дві петлі і між ними накид. Чим більше об’єм обв’язки, тим більше петлею можна використовувати, разом з накидом (п’ять, сім або більше). Числа повинні бути непарними. Всі отримані петлі пров’язуються від робочої нитки в один прийом і закріплюються щільної повітряної петлею (за бажанням).

    Відстань між точок, через які у виріб вводиться гачок, залежить від розмірів наших пишних стовпчиків. Вплутуватися можна через 1-3 петлі завершального ряду вироби.