Теплі вовняні рукавиці — це неодмінний атрибут морозної зими. У поєднанні з шапкою, шарфом, гетрами та іншими предметами одягу ці вироби мають своєрідним шармом. В’язати рукавиці рекомендується з пальцями «реглан» — тоді вони анатомічно точно повторять форму долоні і будуть дуже зручними в шкарпетці. Від вас знадобиться виконати полотно у вигляді клину, який спочатку буде поступово розширюватися (додаток петель), а потім звужуватися (скорочення рядів).
Вам знадобиться
- П’ять панчішних спиць;
- Дві шпильки;
- Основна вовняна пряжа;
- Допоміжна нитку.
Інструкція
- Наберіть на панчішні спиці парна кількість петель, виходячи з необхідного розміру майбутньої в’язаному рукавиці. Розподіліть їх порівну на чотири спиці і почніть в’язати гумку (лицьовий — виворітна або дві лицьовій — дві виворітного).
- Для зручності роботи пронумеруйте спиці: перший ряд виконується на спиці № 1, другий — на спиці № 2 і т.д. Петлі рекомендується робити схрещеними, щоб полотно вийшло більш еластичним і щільним.
- Використовуйте допоміжну нитку з першого кругового ряду, щоб гумка вироби (в нерозтягнутому стані) була дещо вже долоні. Провязав полотно заввишки приблизно 6 см, обережно витягніть додаткову нитку і продовжуйте панчішну в’язку (тільки лицьові петлі) основний пряжею.
- Зробіть рівномірну надбавку петель в першому ряду лицьовій гладі — по петлі на кожній спиці. Після цього пров’яжіть ще два кругових ряду і приміряйте в’язання на руку. Якщо висота гумки вас влаштовує, приступайте до виконання реглана.
- В’яжіть трикутник для заснування лівого пальця на спиці № 4, а клин правого пальця — на спиці № 3. Для лівого клина: перед останньою петлею ряду зробіть накид, після чого пров’яжіть лицьову і повторіть накид. Для правого клина: на початку ряду накид, лицьова, накид.
- Виконайте три кола панчішної в’язки без додавання петель, при цьому всі накиди захоплюйте за задні частки (стінки) — тоді на плетеній полотні не з’являться отвори.
- Поступово (через кожні три кругових ряду) розширюйте в’язання. На лівій рукавиці накиди зробіть перед двома останніми петлями, потім після них; у правого вироби — перед і після двох перших петель. Далі працюйте за зразком, збільшуючи кількість (непарне) петель між накидами (3, 5 і т.д.).
- Приміряйте в’язання на руку — якщо підстава трикутника дійшло до початку великого пальця, починайте збавляння. Довяжіте ряд до петель клина і нанизайте їх на дві шпильки, розділивши порівну. Потім наберіть вдвічі меншу кількість повітряних петель і закінчите поточний кругової ряд.
- Зменшіть з правої і лівої сторін отвори для пальця по петлі (дві сусідні петлі пров’язуються спільно). Продовжуйте скорочення полотна через ряд, поки не повернетеся до початкового (до в’язання клину) кількістю петель.
- Продовжуйте в’язання рукавиці, поки не досягнете кінчика мізинця. Далі сформуйте мисок: на спиці № 1 перші дві петлі пров’яжіть спільно за задні стінки, на спиці № 2 пару останніх петель — разом за передні стінки.
- Переверніть роботу і продовжуйте збавляння за зразком, поки не залишиться всього дві пари петель. Їх потрібно стягнути ниткою, а її протягнути на виворіт рукавиці.
- Нарешті, зв’яжіть палець. Для цього петлі з шпильок переведіть на спиці і дізнайтесь розмір деталі. Згідно щільності в’язання, відлічите петлі для передньої і задньої частини пальця плюс 2-3 бічні. Виконуйте цю частину рукавиць круговими рядами; довівши в’язання до половини нігтя великого пальця, сформуйте мисок зазначеним вище способом.
Зверніть увагу
При виконанні збільшень для клина великого пальця в подальшому ряду будьте обережні: щоб останній накид не злетів зі спиці, завжди притримуйте її пальцем.