Здавалося б, що складного в приготуванні індички. Птах є птиця, варіть так само, як курку, і все вийде. Проте, щоб не зіпсувати страву, потрібно знати і дотримуватися певні тонкощі, так як індичатина помітно відрізняється від звичного для нас курячого м’яса.
Вам знадобиться
5 кг м’яса індички, 2, 5 л води, 2 моркви, 2 палички селери, 2 цибулини, пучок петрушки, сіль, спеції.
Інструкція
- М’ясо індички досить сухе, майже дієтичне, а також щільніше курятини. Звідси випливає головне правило: індичка вариться довше курки. Переварити теж небезпечно, так як м’ясо може стати жорстким. Тому варіть шматки годину-півтора, а якщо ви збираєтеся приготувати з індички суп, не менш 2:00, щоб бульйон вийшов жирним і наваристим. Для холодцю індичатина вариться ще довше — 2,5 години і більше, поки м’ясо не буде відставати від кісток.
- Перевіряйте м’ясо на готовність кінчиком ножа або виделкою — воно має досить легко проколюватися.
- Зазвичай для варіння беруть гомілки, крильця, стегна, можна зварити суп з спинки і шиї. Чим більше шматки, тим довше вони будуть готуватися. Бульйон з темного м’яса (гомілки, стегна) може мати специфічний присмак, який не всім подобається. Щоб відбити його і зробити м’ясо і бульйон більш ароматними, при варінні додайте селеру або петрушку.
- Якщо ви придбали тушку замороженої індички, розморозьте її повністю, промийте холодною водою і обробити. Вибрані для варіння шматки залийте холодною водою і поставте на середній вогонь. Доведіть до кипіння, зніміть піну і додайте сіль. Вогонь потрібно зменшити до мінімуму, щоб бульйон не кипів, інакше він помутніє. Знімаючи знову утворюється піну, варіть до готовності.
- Через годину після початку варіння можна додати селеру, петрушку, моркву, цибулю. Спеції кладіть за кілька хвилин до готовності. Цибулю і моркву додадуть бульйону приємний золотистий колір.
- Зварене таким чином м’ясо можна порізати на дрібніші шматочки і розкласти по порційних тарілках з супом, а можна обсмажити з овочами на олії до золотистої скоринки. Якщо шматки індички досить великі і Несух, відокремте від кісток м’ясо і зробіть фрикадельки або ж додайте його в салат або бутерброди.
Зверніть увагу
Якщо ви готуєте індичку для маленької дитини, а її дієтичне і гіпоалергенні м’ясо рекомендують одним з перших вводити в дитяче меню, варіть її на вторинному бульйоні. Після закипання воду злийте, покладіть шматки м’яса в чисту воду і вже на цьому бульйоні готуйте.