Як варити щи


 

Селянські, по-царськи, петровські — різні варіації назви цього традиційного російського страви говорять про те, що щи в Росії були в пошані. Їх варили в будинках з різним достатком. Смак щей багато в чому залежить від дотримання правил їх приготування. За час існування цієї страви вони залишилися незмінними.



Вам знадобиться

— яловичина 500 г;
- Капуста квашена 500 г;
- Цибуля ріпчаста 3 шт;
- Коріння (селеру, корінь петрушки, пастернак, морква);
- Вершкове масло 100 г;
- Борошно 1 ст. ложка;
- Томатна паста 1 ст. ложки;
- Свіжа або сушена зелень петрушки;
- Лавровий лист, чорний перець горошком.

Інструкція

  1. Щоб приготувати бульйон для щей, візьміть досить жирний шматок яловичини. Краще — грудинку. Залийте її трьома літрами холодної води. Доведіть до кипіння на сильному вогні. Зніміть шумівкою піну. Продовжуйте варити до готовності при слабкому кипінні. У середині варіння додайте сіль, очищені цибулину і моркву. Готове м’ясо вийміть з бульйону і наріжте на шматочки. Бульйон процідіть.
  2. У супову каструлю покладіть капусту. Влийте в неї 1-2 склянки бульйону. Додайте 1 столову ложку масла. Накрийте кришкою. Гасіть на повільному вогні не менше години. Час від часу помішуйте капусту. Слідкуйте, щоб вона не підгоріла.
  3. Наріжте цибулю кубиками. Коріння натріть на тертці або наріжте соломкою. Злегка обсмажте овочі, додайте томатну пасту і трохи бульйону. Приготовлену зажарку додайте в каструлю з капустою. Продовжуйте гасити всі овочі разом.
  4. Приготуйте борошняну заправку. Муку обсмажте на олії до світло-коричневого кольору. Додайте трохи яловичого бульйону. Ретельно перемішайте. Слідкуйте, щоб не утворилися грудочки.
  5. Влийте в каструлю з овочами яловичий бульйон. Доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні ще 30-40 хвилин.
  6. За 10-15 хвилин до закінчення варіння влийте в щи борошняну заправку. Додайте лавровий лист і чорний перець горошком, сушену зелень петрушки.
  7. Перед подачею на стіл покладіть в кожну тарілку щей столову ложку сметани і шматочок м’яса. Посипте свіжою зеленню петрушки.

Корисні поради

Якщо квашена капуста дуже кисла, перед приготуванням промийте його в холодній воді.

Замість томатної пасти можна взяти свіжі помідори. Їх очищають від шкірки, нарізають шматочками і додають в щи за 20-25 хвилин до готовності, перед борошняної заправкою і спеціями.

До щам традиційно подають пиріжки із здобного тіста з різними начинками — овочевими, грибними, м’ясними.