Як варити варення з інжиру

Як варити варення з інжиру

Інжир відомий людству ще з біблійних часів як плоди смоковниці або фігового дерева. Багато дієтологів за його харчову цінність вважають інжир досконалим витвором природи. Його можна придбати цілий рік в сушеному вигляді. А восени, коли на ринках бувають свіжі плоди, які знають господині варять дуже смачне варення з інжиру. .

Вам знадобиться

1) інжир 1 кг;
2) цукор — 1 кг;
3) лимонний сік — за смаком;
4) ванілін — за смаком.

Інструкція

  1. Промийте добре зрілі плоди без тріщин, можна м’якою щіткою, і акуратно видаліть у них плодоніжки, щоб не порушити їх цілість. Для варення краще брати інжир світлих сортів, у темного шкірка жорстка і її треба зрізати. Наколи всі плоди виделкою і бланшируйте при температурі 80-90 градусів близько 5 хвилин. Дістаньте їх і остудіть в холодній воді.
  2. Зваріть цукровий сироп з водою після бланшування і теплим залийте інжир. Дайте постояти 8 годин, щоб плоди просочилися сиропом. Потім проваріть 10 хвилин і залиште на 8 годин. Потім доведіть все до кипіння і відставте ще на 8 годин. Втретє доварити варення з інжиру до прозорості плодів, наприкінці варіння за бажанням можете додати 2-3 ложки лимонного соку і 1 г ваніліну, але і без них варення виходить смачним.

    Другий спосіб: можете засипати інжир цукром і дати постояти кілька годин, варіть до готовності 30-40 хвилин, вливши 1 склянку води на початку варива. Варення готове, якщо крапля сиропу з нього не розтікається на блюдце.
  3. Готове варення розлийте в підготовлені гарячі банки і закрутіть або закрийте пластмасовими кришками. Варення з інжиру чудово підходить як для чаювання, так і для начинки пирогів.

Зверніть увагу

Сироп інжиру має легку проносну дію.

Ці плоди корисні при серцево-судинних захворюваннях, завдяки високому вмісту калію, також в інжирі міститься багато заліза, тому його добре вживати при анемії.

Варення з інжиру добре знімає жар і відновлює сили.

Протипоказаний цей фрукт при цукровому діабеті, панкреатиті, гострих шлунково-кишкових захворюваннях.

Корисні поради

У варення з інжиру можна додати горіхи фундук або волоські, також можна зварити його навпіл з полуницею.

Ягоди для варення вибирайте середнього розміру, варити його можна в будь-якому посуді: з нержавіючої сталі, емальованої, або алюмінієвої.