Як варити варення з вишні без кісточок

Як варити варення з вишні без кісточок

Літо — ідеальна пора для збору ягід і заготовки варення. Варення з вишні — один з найсмачніших продуктів домашнього приготування. Його можна варити з кісточками і без них. І все ж кісточки краще видалити, як неїстівні частини плодів, особливо якщо ви збираєтеся годувати варенням маленьких дітей. Найскладніше в цьому процесі очистити ягід від кісточок. Без спеціального приладу їх видалення — нудна і кропітка робота.

Вам знадобиться

- 1 кг вишні;
- 250 г води;
- 1,5 кг цукру;
- 1 ч.л. лимонної кислоти.

Інструкція

  1. Ретельно промийте ягоду. Краще її попередньо замочити в холодній воді на 15-20 хвилин, а потім прополоскати у великій кількості проточної води.
  2. Вийміть всі кісточки з вишні з допомогою косточковибівателей. Існують механічні та електричні прилади для видалення кісточок з плодів. Якщо у вас немає такого пристрою, використовуйте звичайну шпильку або тупий кінець металевого пера. Але ручне виймання кісточок забере більше часу і призведе до втрати соку.
  3. Обсипте ягоду цукровим піском в емальованому посуді і залиште мінімум на 3-4 години. Можна залити вишню готовим охолодженим сиропом, звареним з води і цукру.
  4. Пересипте зацукровану вишню в таз або каструлю і поставте на слабкий вогонь. Варіть по 15 хвилин, знімаючи з вогню 2-3 рази для настоювання варення. Не забувайте видаляти утворюється пінку. При великому кипінні доведіть до повної готовності.
  5. За 5 хвилин до кінця варіння всипте лимонну кислоту. Щоб ягоди остаточно наїлося цукровим сиропом, витримайте варення при кімнатній температурі ще 6-8 годин після варіння, перш ніж приступити до расфасовиванію по банках.
  6. Через певний час, розлийте остигле варення в гарячі стерилізовані банки, герметично закупорьте прокип’яченими кришками. Переверніть шийкою вниз.
  7. Вишневе варення можна заливати в банки і в гарячому вигляді. Для цього відокремте плоди від варення через друшляк, засипте їх у банки, уварите сироп. Потім залийте вишневим сиропом плоди в банках. Варення можна закупорювати.

Корисні поради

Вишневе варення з кісточками вариться трохи важче, ніж без них, тому що сироп повільніше всмоктується в плоди. Якщо спробувати зварити швидко, сік з плодів перейде в сироп, і плоди зморщаться. Щоб цьому запобігти, вишню спочатку проколюють, потім заливають гарячим цукровим сиропом, і тільки потім можна варити варення.