Зелений горошок корисний, завдяки своїм поживним властивостям. У ньому міститься велика кількість клітковини, кальцію, заліза, магнію, фолієвої кислоти, каротину і вітаміну С. При цьому зелений горошок смачний сам по собі в відвареному вигляді.
Вам знадобиться
— каструля;
- Друшляк;
- Вода;
- Зелений горошок;
- Цукор;
- 1-2 гілочки м’яти;
- Сіль, перець за смаком.
Інструкція
- Визначтеся з сортом горошку, який ви хочете приготувати. Зелений горошок мозкових сортів не дуже великий, овальної форми, на смак солодкий і відмінно підійде для гарніру, паштету, пюре. Горошок гладкозерних сортів великий, округлої форми. Його краще використовувати для приготування салатів.
- Віддавайте перевагу свіжозамороженому зеленому горошку поза сезоном замість консервованого або привезеного свіжого. При дотриманні всіх правил заморозки в зернах зберігається більшість поживних речовин. Перед покупкою замороженого зеленого горошку ретельно перевірте стан упаковки. В пакеті не повинно бути шматків льоду і снігу, що змерзлися зерен, інакше це свідчить про неналежне зберіганні.
- Відберіть для варіння цілі стручки яскраво-зеленого кольору, щільно заповнені зернами, але при цьому м’які на дотик. Вимийте свіжий зелений горошок у прохолодній воді, відокремте зерна від стручків.
- Закип’ятіть в каструлі велику кількість води. Поміщайте зерна зеленого горошку в киплячу воду невеликими порціями. Кипіння не повинно припинятися. Потім накрийте каструлю кришкою і залиште. Вогонь виставте максимальний. Свіжозаморожений зелений горошок опускайте в сильно киплячу воду без попереднього розморожування, так він вийде смачніше, і в ньому збережеться більшу кількість вітамінів. Додайте при варінні зеленого горошку трохи цукру. Це допоможе зберегти яскравий природний колір бобів. Для смаку та аромату в бульйон також можна покласти 1-2 гілочки свіжої м’яти.
- Варіть зелений горошок від 5 до 20 хвилин, в залежності від зрілості плодів і сорту. Зерна повинні залишитися цільними, але при цьому м’якими, з ніжною шкіркою. Відкиньте готовий зелений горошок на друшляк і дайте воді стекти. Потім посоліть, поперчіть.
- Поєднуйте відвареної зелений горошок з овочами з солодким смаком, наприклад, з морквою, цибулею, буряком, картоплею. Також відвареної горошок можна додати в супи, салати. Якщо ви хочете приготувати з вареного зеленого горошку пюре, то протирайте або розминайте зерна відразу після відварювання ще гарячими, щоб маса вийшла однорідної, без грудок.
- Занурте зерна горошку в крижану воду, щоб зупинити його варіння, а потім помістіть в холодильник, якщо ви не хочете використовувати варений горошок відразу. Потім розігрійте його в суміші вершкового масла і води. На 1 частина масла візьміть 2 частини води.