Найчастіше мікрохвильові печі стоять на столі. Але навіщо займати дорогоцінний простір, якщо можна вбудувати мікрохвильовку? У такому випадку вона буде перебувати на рівні очей і завантажувати продукти стане зручніше.
Вам знадобиться
- Мікрохвильова піч;
- Куплена або саморобна рамка;
- Полиця.
Інструкція
- Якщо ви вирішили вбудувати мікрохвильову піч, пам’ятайте, що головне — забезпечити для відводу тепла достатній приплив повітря. Перегрів приладу може призвести до поломки, тому обов’язково залиште зазор для припливу холодного та відводу нагрітого повітря. Для печі з грилем і конвекцією необхідні такі відстані: з боків і ззаду по 10 см і зверху 20 см. Якщо ж ви використовуєте її тільки для розігріву їжі, буде достатньо 3-5 см. Сьогодні випускаються спеціальні вбудовувані мікрохвильові печі, в них повітря відводиться через передню панель, тому вони не вимагають зазору.
- Розробляючи дизайн кухні, вирішите, куди ви встановите мікрохвильовку, щоб максимально ефективно використовувати простір. Можна утворити колонку з мікрохвильовки та духовки (або холодильника), можна підвісити її над робочим столом, або вмонтувати в стійку ящиків для кухонного начиння.
- Продумайте систему кріплення печі. Для цього купите спеціальну рамку або виготовте її самі з куточків. Щоб виготовити рамку самостійно, виміряйте свою мікрохвильовку за допомогою рулетки, з куточка (наприклад, 25х4 або 30х5) Напиляєте відрізки потрібної довжини. Зваріть їх або закріпіть болтами, потім пофарбуйте конструкцію у відповідний колір. Продумайте надійне кріплення до стіни, оскільки мікрохвильова піч досить важка сама по собі. Врахуйте, що дверцята повинна вільно відкриватися і закриватися, при цьому необхідно зберегти доступ до всіх кнопок.
- Помістіть прилад у відведену нішу і змонтуйте рамку з зовнішнього боку. Надійно зафіксуйте конструкцію, закріпивши її на стіні.
- Якщо ви плануєте ставити мікрохвильовку на полицю, зробіть полку на кілька сантиметрів коротша, щоб вона не діставала до стіни, або просвердлите в ній отвори. Таким чином, ви отримаєте хорошу щілину для вентиляції, непомітну зовні.